تصویب طرح‌های جدید سرمایه‌گذاری خارجی

مدیر کل دفتر سرمایه‌گذاری خارجی خبر داد

یکصد و شصت و نهمین جلسه هیات سرمایه گذاری خارجی با حضور معاون وزیر اقتصاد و اعضای هیات سرمایه‌گذاری خارجی برگزار گردید و طرح‌های جدید سرمایه گذاری خارجی به تصویب رسید.

به گزارش سرویس اقتصادی برنا به نقل از روابط عمومی سازمان سرمایه‌گذاری و کمک‌های اقتصادی و فنی ایران، قادر سلیمانی مدیر کل دفتر سرمایه گذاری خارجی در حاشیه جلسه هیات سرمایه گذاری خارجی گفت: در این جلسه پنج طرح جدید سرمایه‌گذاری خارجی به همراه موارد دیگر مرتبط به طرح‌های سرمایه‌گذاری خارجی موجود، مورد تصویب قرار گرفت.

سلیمانی در ادامه افزود: از جمله طرح‌های مصوب در این جلسه هیات، سرمایه گذاری خارجی در طرح تولید پروفیل از UPVC، تولید و بسته بندی روغن موتور از روغن پایه، روغن دنده و روغن هیدرولیک، طراحی و مونتاژ رادیاتور آلومینیومی، تولید کلاه ایمنی موتور سیکلت و افزایش سرمایه گذاری در طرح تولید الکترود جوشکاری است. 

گفتنی است؛ در این جلسه مصوبات دیگر در مورد انتقال سود سرمایه گذار خارجی، تمدید مجوز سرمایه گذاری خارجی و همچنین مجوز ثبت سرمایه خارجی وارده نقدی تسعیر شده به نرخ آزاد نیز به تصویب هیات سرمایه گذاری خارجی رسید.

بر اساس این گزارش پیش بینی می‌شود اجرای طرح‌های مذکور باعث افزایش اشتغال زایی، بهبود کیفیت محصولات داخلی، انتقال فن‌آوری به کشور و ارتقای صادرات گردد.


آخرین اخبار

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *