تعامل دولت و مجلس به رفع کمبودها در حوزه تئاتر می‌انجامد/˝خانه سینما˝ عید نوروز بازگشایی می‌شود

در نشست رسانه‌ای وزیر ارشاد عنوان شد

سید محمد حسینی در حاشیه نشست مطبوعاتی خود در جمع خبرنگاران گفت: همچنان با نمایندگان مجلس شورای اسلامی در تعامل هستیم تا در پی این ارتباط کمبودهای موجود در عرصه تئاتر مرتفع شود.

به گزارش خبرنگار هنرآنلاین، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در نشست امروز با خبرنگاران در پاسخ به این پرسش که روند تعامل دولت و مجلس در امر افزایش بودجه تئاتر به کجا انجامیده است اظهار داشت: در سال های اخیر به تئاتر توجه شده و زیرساخت‌ها را با تکیه بر بودجه موجود تقویت ساخته ایم.

وی در ادامه افزود: ۸ تالار بزرگ در تالارهای فرهنگی استان ها آماده بهره برداری شده و با افزایش بودجه تئاتر سایر استان ها از این امکانات بهره مند خواهند شد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ادامه داد: همچنان با نمایندگان مجلس شورای اسلامی در تعامل هستیم تا در پی این ارتباط کمبودهای موجود در عرصه تئاتر مرتفع شود.

سید محمد حسینی دربارهٔ وضعیت “خانه سینما” به خبرنگار هنرآنلاین گفت: قبلا اساسنامه “خانه سینما” ایراد های حقوقی فراوانی داشت و در چهارچوب قانون نبود در حالیکه هر فعالیت صنفی باید قانونی شکل بگیرد بنابراین بعد از تعطیلی خانه سینما بنا را بر این گذاشتیم که نمایندگان سازمان سینمایی و نمایندگان خانه سینما اساسنامه تازهی را تنظیم کنند و این اساسنامه تازه به تصویب یک مرجع قانونی برسد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ادامه داد: اساسنامه تازه تنظیم شده است و قرار است که به تصویب شورای عالی سینما و شورای عالی انقلاب فرهنگی برسد. در تلاش هستیم که “خانه سینما” تازه را تا عید نوروز بازگشایی کنیم.

خانه سینمای ایران نزدیک به ۱۴ ماه است که رسما منحل شده است. بسیاری از سینماگران در ابتدای این اتفاق موضع های مختلفی داشتند، عده ای وجود خانه سینما را برای سینماگران ضروری می دانستند و عده ای مخالف سرسخت این خانه بودند، به هر حال با همه نظرهای مثبت و منفی که دربارهٔ ادامه کار خانه سینما وجود داشت احیای این خانه کماکان در هاله‌ای از ابهام است.

اساسنامه تازه با حضور نمایندگان سازمان سینمایی و خانه سینما تنظیم شده است و به رییس سازمان سینمایی تحویل داده شده و قرار بر این است به تصویب شورای عالی سینما برسد و این خانه سینمای تازه بنا بر گفته وزیر با نام تازه “خانه سینمای جمهوری اسلامی ایران” تا پایان اسفندماه بازگشایی شود.

انتهای پیام/۵۲/۵۳
 


آخرین خبرها
منبع: هنر آنلاین
باز بازنشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ