“تعاونی‌ها” با اقتصاد آزاد و مشارکت مردمی جان می‌گیرند

گردآوری شده توسط گروه اقتصاد ممتاز نیوز:

تعاونی‌ها بر مبنای اقتصاد آزاد و در سایه مشارکت مردمی میتوانند کارایی لازم را برای اقتصاد ایرانی به ارمغان آورند.

تیمور رحمانی استاد دانشگاه در گفتگو با خبرنگار اقتصادی باشگاه خبرنگاران با اشاره به چالش‌های پیش روی تقویت‌ تعاونی‌ها در کشور گفت: تعاونی‌ها به شکلی که امروزه در ایران متداول شده جایگاه واقعی خود را در راستای تولید نیافته است.
 
 وی ادامه داد: اتکا به سازمان‌ها و نهاد‌های دولتی برای سازمان‌هایی همچون تعاونی‌ها که با سرمایه های مردمی شکل می گیرند چندان خوشایند نیست و زمینه های اتلاف منابع و رانت خود را  به اسم تعاونی‌ها فراهم می کند.
 
رحمانی استفاده از الگوی اقتصاد آزاد را زمینه تحقق توسعه تعاونی‌ها دانست و تصریح کرد: در یک اقتصاد آزاد چنانچه اشخاص در صورت تمایل اقدام به ایجاد تعاونی می کنند این امر به صورت اختیاری اتفاق می افتد که اگر نگاه بخش خصوصی به آن داشته باشیم می تواند مثمر ثمر واقع شود.
 
وی تاکید کرد:  در حال حاضر در کشور تعاونی از الگوی واحدی برخوردار نیستند و زمینه های اختلال را برای فعالیت های اقتصادی فراهم می‌کند.
 
این استاد دانشگاه در پایان گفت: تعاونی بر مبنای اقتصاد آزاد و در سایه مشارکت مردمی می تواند کارایی لازم را برای اقتصاد ایرانی به ارمغان آورد به همین منظور باید تاسیس تعاونی ها به شکل متداول امروز اصلاح شود.

انتهای پیام/


باشگاه خبرنگاران
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ