تعداد گوشی‌های هوشمند در جهان از مرز یک میلیارد دستگاه گذشت

تعداد گوشی‌های هوشمند در جهان از مرز یک میلیارد دستگاه گذشت

بر اساس نتایج حاصل از آخرین مطالعه مرکز Strategy Analytics، برای نخستین بار تعداد گوشی‌های هوشمند فعال در سراسر جهان در فصل سوم سال جاری میلادی از یک میلیارد دستگاه هم گذشت تا رکوردی تازه در این زمینه به ثبت برسد.

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، از زمان تولد نخستین گوشی هوشمند تا عرضه یک میلیاردمین دستگاه از آن به بازار جهانی ۱۶ سال گذشت و کارشناسان سرانجام در فصل سوم سال ۲۰۱۲ موفق به ثبت این رکورد شدند.

“اسکات بیچِنو”(Scott Bicheno) مدیر تحلیلگران مرکز Strategy Analytics گفت: «نخستین گوشی هوشمند مدرن جهان را مرکز Nokia Communicator در سال ۱۹۹۶ به بازار جهانی معرفی کرد. شرکت نوکیا برای بیش از یک دهه حاکمیت بازار جهانی گوشی‌های هوشمند را در دست داشت تا سرانجان در سال ۲۰۰۷ شرکت اپل با گوشی هوشمند محبوب آیفون در این بازار حضور یافت. آیفون دنیای طراحی‌های گوشی‌های هوشمند را به طور کلی تغییر داد و باعث رونق این بازار در سطح جهانی شد. تا پایان فصل سوم سال ۲۰۱۱ میلادی گفته شده بود که ۷۰۸ میلیون دستگاه گوشی هوشمند در جهان فروخته شده است. با گذشت حدودا یک سال از آن زمان و افزایش درخواست کاربران، تعداد گوشی‌های هوشمند در بازار جهانی به یک میلیارد ۳۸ میلیون دستگاه در فصل سوم سال ۲۰۱۲ رسیده است».

“نِی ماوستون”(Neil Mawston) مدیر مرکز Strategy Analytics هم در این خصوص توضیح داد: «بر اساس پیش‌بینی‌های ما، در فصل سوم امسال از هر ۷ نفر در دنیا یک نفر صاحب گوشی هوشمند بوده است. ضریب نفوذ تلفن‌همراه بین مردم همچنان پایین است. بیشتر مردم جهان همچنان گوشی هوشمند ندارند و بر این اساس می‌توان منتظر پیشرفت‌های بیشتر در این بازار به خصوص در کشورهایی مانند چین، هند و آفریقا بود. نخستین یک میلیارد در دنیای گوشی‌های هوشمند پس از گذشت ۱۶ سال محقق شد، اما پیش‌بینی می‌کنیم یک میلیارد بعدی در این عرصه در کمتر از ۳ سال یعنی تا سال ۲۰۱۵ محقق شود».

لینک ثابت || اضافه شده توسط آرش کریم بیگی|| نسخه قابل چاپ || بازگشت به صفحه اصلی || آرش کریم بیگی

اخبار ICT در ایستنا

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ