تعدیل نرخ اجاره‌ مهمتر از ثبت قرار‌داد در دفتر‌خانه‌

۰۵خردادماه،

کد خبر: ۶۸۸۰ تاریخ انتشار یافتن: یکشنبه ۵ خرداد۱۲:۰۶ صبح ذخیره ارسال به دوست نسخه چاپی

اجاره‌نامه‌هایی که در دفاتر اسناد رسمی انجام می‌شود از استحکام بیشتری برخوردارند اما مشکل فعلی بازار مسکن، بالا بودن نرخ اجاره است و رسیدگی به تعدیل قیمت‌های اجاره‌ خانه مهمتر از ثبت قرار‌دادها در دفتر‌خانه‌هاست.

احمدرضا سرحدی در گفت‌وگو با خبرنگار مسکن خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) اظهار کرد: در شرایط فعلی که بازار که با نوسانات قیمت روبه‌روست، قیمت اجاره‌ مسکن مهم‌تر از ثبت قراردادها در دفاتر اسناد رسمی یا دفاتر مشاور املاک است.

به گفته وی، مشکل فعلی مسکن، گرانی اجاره‌ بهاست و قرار‌داد در دفترخانه ثبت شود یا در مشاور املاک چندان مورد نظر نیست و بهتر است ابتدا با مداخله در بازار مسکن، تعدیل اجاره‌ بها صورت گیرد و پس از آن دربارهٔ عقد قرارداد تصمیم‌گیری شود.

این کارشناس با بیان اینکه باید در نرخ اجاره‌ بها تصمیم‌گیری شود،‌ گفت: انعقاد قرارداد اجاره در دفاتر مشاور املاک و دفترخانه‌ها تاثیری در افزایش یا کاهش قیمت مسکن ندارد و ممکن است در بعضی موارد، عقد قرار‌داد در دفاتر اسناد رسمی سبب معامله‌ نشدن یا انصراف از معامله در این دفاتر شود.

سرحدی افزود: درصورت اخذ مالیات از خانه‌های خالی و ساماندهی وضعیت خانه‌های شهر،‌ نرخ اجاره مناسب‌تر می‌شود چراکه نرخ اجاره‌ بها نیازمند توافق‌نامه‌ای میان مالک و مستأجر است و ثبت این قرار‌داد‌ها در دفاتر اسناد رسمی در دادگاه قابل استناد‌تر است.

منبع: ایسنا


برچسب هابرچسب ها: اجاره، رهن، اجاره بها، افزایش اجاره، افزایش قیمت، مشکلات، بازار مسکنآخرین خبرها
منبع: نوسازنیوز
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ