تعیین ریاست مجلس خبرگان در اجلاس اسفند ماه

گردآوری توسط گروه سیاسی ممتاز نیوز

کد خبر : ۱۶۷۲۲۹

تعیین ریاست مجلس خبرگان در اجلاس اسفند ماه

امام جمعه موقت اصفهان در گفت‌و‌گو با ایمنا مطرح کرد:

تعیین ریاست مجلس خبرگان در اجلاس اسفند ماه

خبرگزاری ایمنا: امام جمعه موقت اصفهان در حاشیه مراسم بزرگداشت آیت الله مهدوی کنی گفت: گزینه مشخصی برای ریاست مجلس خبرگان رهبری مطرح نیست و این مسئله می‌بایست در اجلاس آینده این مجلس بررسی شود.

سه شنبه ۶ آبان – ۱۶:۰۴

آیت الله ابوالحسن مهدوی، امام جمعه موقت اصفهان در حاشیه مراسم بزرگداشت رئیس مجلس خبرگان رهبری به خبرنگار ایمنا گفت: مرحوم آیت الله مهدوی کنی از شخصیت‌های مهم و مؤثر قبل و بعد پیروزی انقلاب اسلامی بودند. ایشان هم از نظر علمی و هم به لحاظ زهد و تقوا دارای شخصیت والا و برجسته ای بودند و نسبت به دنیا وارستگی و بی رقبتی نشان می‌دادند.
وی افزود: حضرت آیت الله مهدوی کنی هیچ تمایلی به پست و مقام نداشتند و چندین بار مشاهده شد که ایشان مایل به حضور در رقابت‌های انتخاباتی حتی با دوستان خود نبودند. از جمله صفات بارز ایشان خلوص، پاکی و وارستگی بود. مرحوم مهدوی کنی چنان شرح صدری داشتند که با مخالفین خود نیز به گونه‌ای برخورد می‌کردند که همه ایشان را از خود می‌دانستند. مخالف و موافق همه مرید و خواهان این بزرگوار بودند و ایشان را قبول داشتند. مجمع روحانیون مبارز تهران به همت این مجاهد عالی مقام شکل گرفت و این جریان را پایان عمر خود هدایت و راهنمایی کرد.
امام جمعه موقت اصفهان در خصوص گزینه مطرح برای جایگزینی آیت الله مهدوی کنی در مجلس خبرگان رهبری گفت: تا این زمان صحبت خاصی در این رابطه مطرح نشده است، اما در اجلاس آینده که در اسفند ماه برگزار می‌شود در این خصوص صحبت خواهد شد. نمی توان در مورد گزینه احتمالی برای ریاست مجلس خبرگان رهبری پیش بینی کرد چرا که قطعیت پذیرش این مسؤلیت از جانب بزرگان مشخص نیست.
۱۴/

Share/Save/Bookmark

– .

خبرگزاری ایمنا – آخرین عناوین سیاسی
باز نشر: سایت خبری تحلیلی ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن