تغییرات کنکور کارشناسی ارشد پزشکی امسال

مهمترین تغییرات کنکور ارشد پزشکی اعلام شد

ثبت نام در آزمون کارشناسی ارشد رشته های گروه پزشکی سال ۹۴ از تاریخ اول بهمن ۹۳ آغاز می شود و تا ۱۱ بهمن ماه ادامه دارد.

 

به گزارش راسخون به نقل از مهر، دفترچه راهنمای ثبت نام قبل از شروع ثبت نام از تاریخ ۲۱ دی ماه ۹۳ از طریق سامانه اینترنتی مرکز سنجش آموزش پزشکی قابل دسترسی است.

 

داوطلبان ضمن مراجعه به سامانه مرکز سنجش آموزش پزشکی به آدرس: http://sanjeshp.ir می توانند نسبت به دریافت دفترچه راهنمای ثبت نام، انجام ثبت نام و ارسال مدارک خود اقدام کنند.

 

بر اساس اعلام مرکز سنجش آموزش پزشکی در آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۴ تغییرات عمده ای به نفع داوطلبان ایجاد شده است و تاکید شده است داوطلبان قبل از هرگونه تصمیم مفاد دفترچه راهنمای ثبت نام را به طور دقیق مطالعه و با آگاهی کامل نسبت به انتخاب رشته امتحانی خود اقدام کنند.

 

امکان شرکت در دو رشته مجزا

در این آزمون برخلاف سال های گذشته این موقعیت ایجاد شده است که باتوجه به مدرک کارشناسی و یا بالاتر داوطلب می تواند در دو رشته امتحانی از دو گروه مجزا برای کلیه دانشگاههای پذیرنده آن دو رشته شرکت کند.

 

گروههای امتحانی در جدول مندرج در اطلاعیه مشخص شده اند و اطلاعات تکمیلی در دفترچه راهنمای ثبت نام اعلام می شود.

 

کسانی که در آزمون سال  ۹۳ وزارت بهداشت شرکت کرده و در یکی از دانشگاههای علوم پزشکی بصورت تحصیل رایگان پذیرفته شده اند ولی پس از پذیرفته شدن ثبت نام نکرده و یا انصراف داده اند، به دلیل محرومیت یک ساله حق شرکت در این آزمون را ندارند.

 

اما پذیرفته شدگان مراکزی که تحصیل آنان بصورت پرداخت با شهریه بوده درصورت عدم ثبت نام یا انصراف، مشمول محرومیت یکساله نیستند و مجاز به شرکت در این آزمون هستند.

 

داوطلبان متقاضی استفاده از آئین نامه تسهیلات ادامه تحصیل استعدادهای درخشان وزارت بهداشت با آزمون ورودی و بدون آزمون ورودی، درحال حاضر باید مراحل ثبت نام را بصورت کامل انجام دهند. این داوطلبان متعاقبا باید براساس دستورالعمل های بعدی اقدام کنند.

 

وضعیت طرح نیروی انسانی برای داوطلبان

براساس اعلام اداره منابع انسانی و پشتیبانی، داوطلبان رشته های پیراپزشکی مشمول طرح نیروی انسانی می توانند صرفا یک بار (یا در دوران دانشجویی و یا اولین آزمون بعد از فراغت بعد از تحصیل) در آزمون مربوطه اعم از رشته مرتبط و غیر مرتبط شرکت کنند. اینکه در صورت پذیرفته شدن در آزمون مضافا تعهدات مربوط به طرح نیروی انسانی مقطع کارشناسی کماکان به قوت خود باقی است.

 

براساس اعلام اداره منابع انسانی و پشتیبانی، اتباع خارجی در صورتی که در زمان فراغت بعد از تحصیل دارای شناسنامه ایرانی باشند مشمول قانون خدمت پزشکان و پیراپزشکان هستند.

 

صدور یک دفترچه سئوال برای رشته های دارای آزمونهای یکسان

براساس تصمیمات متخذه که مبنی بر تصحیح روشها و بهبود آزمونها است، برخی از رشته ها که دارای آزمونهای یکسانی هستند در آزمون سال ۹۴ تجمیع و به صورت یک مجموعه امتحانی درآمده اند که فقط یک دفترچه سؤال برای این مجموعه صادر خواهد شد. ۶ مجموعه در حال حاضر مشخص شده است. داوطلب با ثبت نام در یک مجموعه می تواند تمامی رشته های مذکور را انتخاب و با سایر داوطلبان متقاضی رشته های مشخص شده در این مجموعه به رقابت بپردازد و در اولین انتخاب رشته محلی که حائز نمره قبولی شده، پذیرفته شود.

 

اطلاعات کامل در این رابطه و نحوه انتخاب رشته متعاقبا در دفترچه راهنما ارائه خواهد شد .

 

داوطلبان رشته های الف-پرستاری مراقبت های ویژه، ب-پرستاری مراقبت های ویژه نوزادان، ج- پرستاری اورژانس د-تکنولوژی گردش خون دقت کنند براساس مصوبات موجود ارائه ۲سال سابقه کار بالینی با مدرک کارشناسی تا تاریخ ۳۱ شهریورماه ۹۴ الزامی است.

 

منابع امتحانی آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۴ از طریق سامانه اینترنتی مرکزسنجش آموزش پزشکی به آدرس : http://sanjeshp.ir قابل دسترسی است.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ