تقویت ایمنی عبور و مرور در معابر شهری

جام جم آنلاین: معاون شهردار تهران گفت: از آنجا که تسهیل در عبور و مرور از جمله ویژگی‌های شهر انسان محور است، مدیریت شهری برای کاهش آسیب‌ها و خطرات احتمالی و افزایش سلامت جسمی و روحی شهروندان از هیچ تلاش و کوششی به این منظور دریغ نمی‌کند.

به گزارش روز دوشنبه جام جم آنلاین به نقل از روابط عمومی شهرداری تهران، معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران گفت: استانداردسازی شبکه معابر پایتخت و تجهیز معابر شهری به تجهیزات ایمنی که تأثیر به‌ سزایی در افزایش ایمنی عبور و مرور دارد، با جدیت دنبال می‌شود.

وی با بیان این که تاکنون تحقیقات زیادی بر روی عناصر حاشیه معابر شهری و عوامل بروز تصادفات رانندگی صورت پذیرفته که علاوه بر این مطالعات، استفاده از تجهیزات و علائم مطابق با استانداردها و ضوابط روز دنیا برای کاهش تصادفات رانندگی یک ضرورت است، اظهارداشت: وقتی راننده‌ای در یک معبر استاندارد و با علائم و تجهیزات مناسب رانندگی می‌کند، با آرامش خاطر بیشتری مسیر را طی کرده و می‌تواند با سلامتی کامل به مقصد برسد.

مهندس سید جعفر تشکری هاشمی با بیان این که تابلوها و تجهیزات‌ ایمنی از جمله اجزای تشکیل دهنده ایمنی معابر هستند، تصریح کرد: استاندارد بودن معابر صرفاٌ به حذف نقاط حادثه‌خیز و تسطیح معبر ختم نمی‌شود، بلکه هشدار دهنده‌های فیزیکی نیز از ملزومات یک معبر استاندارد است و با توجه به ازدیاد روزافزون خودروها، لزوم ارتقای ایمنی معابر به شدت احساس می‌شود.

وی ایمن‌سازی حفاظ‌های ایمنی ‌(گاردریل‌ها)، نصب غلطک‌های ویژه در مکان‌های حادثه‌خیز و کاربرد صفحات ضد خیرگی برای حفاظت از چشم راننده در مقابل نور را از جمله تجهیزات روز جهانی به منظور کاهش تصادفات رانندگی دانست و اضافه کرد: انواع خط کشی‌های جدید، موانع ترافیکی نوین و علائم خبری پرتابل، از دیگر سیستم‌های حفاظتی مدرن به شمار می‌آیند.

تشکری هاشمی استفاده از دوچرخه در چرخه حمل و نقل شهری را یکی از روش‌های مواجهه با مشکلات جمعیتی، تراکم ترافیک و آلودگی‌های زیست‌ محیطی بر شمرد و افزود: به منظور ایجاد آرامش و تأمین ایمنی دوچرخه‌سواران تدابیر و تمهیداتی در نظر گرفته می‌شود که از جمله می‌توان به ایستگاه‌ها، سرپناه‌ها و مسیرهای مناسب دوچرخه ‌سواری اشاره کرد.

معاون شهردار تهران با تأکید بر اهمیت تقویت ایمنی عبور و مرور در معابر شهری به منظور حفظ جان شهروندان، خاطرنشان کرد: از آن جا که تسهیل در عبور و مرور از جمله ویژگی‌های شهر انسان محور است، مدیریت شهری برای کاهش آسیب‌ها و خطرات احتمالی و افزایش سلامت جسمی و روحی شهروندان از هیچ تلاش و کوششی به این منظور دریغ نمی‌کند.


jamejamonline.ir – 22 – RSS Version

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ