تلاش برای حاکمیت محبت و عدالت بهترین نقطه همکاری مشترک بین ملت هاست

به گزارش ایرنا و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، دکتر’ محمود احمدی نژاد’ پیش از ظهر امروز جمعه

در دیدار اعضای اتحادیه راه اسلام از کشور آلمان با بیان اینکه تلاش برای حاکمیت چنین فردی به عنوان آرزوی واحد همه انسان ها، بهترین نقطه برای همکاری مشترک بین ملت هاست و بی تردید اگر همه دست در دست هم برای رسیدن به چنین روزی تلاش کنیم، هیچ عاملی مانع عزم و اراده ملت ها نبوده و همه سلاح ها و بمب ها در مقابل خواست بشر از کار خواهند افتاد، با طرح این پرسش که آیا انسانها واقعا با یکدیگر تفاوت دارند و آیا این تفاوتها اصالت داشته و مایه اختلافات و درگیری های امروز در جهان همین اختلافات است؟ گفت: پاسخ به این سوالها راه آینده بشریت را مشخص و روشن خواهد کرد.

رییس جمهوری افزود: باور بنده این است که انسان به معنای واقعی کلمه یک حقیقت است و ویژگی هایی همچون رنگ، زبان، نژاد و جغرافیا، بعدها بر بشر عارض شده اند و اگر این ویژگی های تبعی عارض شده بر بشر حذف شوند، آنچه باقی می ماند حقیقت انسانی و فطرت الهی است که در اعماق وجود تک تک افراد بشری به دنبال عدالت و پاکی است.

دکتر احمدی نژاد با اشاره به اینکه حقیقت انسانی بشر از حقوق برابر برخوردار است، اظهار داشت: تمایلات فردی، زیاده خواهی ها، خودبرتربینی ها و توسعه طلبی های ناشی از ویژگی های تبعی عارض شده بر انسان است که مشکلات و درگیری های حاکم بر جهان امروز را پدید آورده است.

رییس جمهوری با تاکید بر اینکه هیچ موضوع و مخلوقی در جهان مهمتر از انسان نیست، تصریح کرد: خداوند همه عالم را برای انسان و انسان را برای خود خلق کرد و همه صفات خود را در وجود او به ودیعه نهاد تا به جایی برسد که بتواند آیینه تمام نمای خالق خود باشد.

دکتر احمدی نژاد با بیان اینکه خداوند انسان را خلق کرده تا با تلاش، صفات الهی به ودیعه نهاده شده در وجودش را شکوفا کرده و آیینه نمایاننده خالق خود باشد، خاطرنشان کرد: همه پیامبران برای این مبعوث شدند تا راه شناخت حقیقت انسانی را به انسانها نشان دهند و انسان را برای رسیدن به تعالی و کمال هدایت کنند. آنچه از ابتدای تاریخ تا به حال بر بشر گذشته است، به هیچ وجه مقصود خلقت نبوده است.

وی با اشاره به اینکه هر جا در تاریخ اثر و پدیده ماندگاری خلق شده، برآمده از فطرت و اصالت های حقیقی انسان است، گفت: فداکاری یک سرباز در راه میهن و مردمش برای همه قابل احترام است چرا که یک ارزش الهی و انسانی است و این حاکی از آن است که هر عملی که منطبق بر فطرت بشر بوده و از فطرت او برآید برای همگان ارزشمند است.

رییس جمهوری با تاکید بر اینکه جلوه خدا شدن، حقیقت انسان است و کسی خدا را خواهد شناخت که حقیقت خود را بشناسد، افزود: همه پیامبران برای هدایت بشر مبعوث شده اند و هدایت یعنی شناساندن راه شناخت حقیقت انسانی؛ همه پیامبران مامور ابلاغ هدایت به بشر بوده اند و هیچ اختلافی بین ایشان نیست، چنانکه همه پیامبران، پیامبران قبل از خود را تایید کرده و بر پیامبران بعد از خود بشارت داده اند و ما همه ایشان را به عنوان پیامبران خدا قبول داشته و دوست داریم.

دکتر احمدی نژاد اظهار داشت: پیامبران هیچ اختلافی با یکدیگر ندارند و همه یک دین را ابلاغ کرده اند، با این تفاوت که هر یک به تناسب ظرفیت زمانی ماموریت تبلیغ دین را یافته اند و اختلافات امروز بین پیروان مذاهب ناشی از آن است که راه پیامبران و پیام ایشان به تابلویی برای برخی از پیروان بعضی مذاهب تبدیل شده که می خواهند از آن به عنوان فرصتی انحصاری برای تحمیل حاکمیت خود بر دیگران استفاده کنند.

رییس جمهور با تاکید بر اینکه راه همه پیامبران یکی است و اختلافات امروز بین پیروان مذاهب ارتباطی به آموزه های پیامبران ندارد، تصریح کرد: علت اختلافات و درگیری های امروز در دو عامل خلاصه می شود که اول قدرت طلبی و خودخواهی کسانی است که سعی می کنند با ایجاد فاصله، زیاده خواهی های خود را ارضا کنند و دوم غفلت عمومی از حقیقت انسانی است که شیطان نیز تلاش دارد همین غفلت را تشدید کند چرا که تا کسی غافل از حقیقت خود نباشد، دروغ نمی گوید، ظلم نمی کند و حقوق دیگران را تضییع نخواهد کرد.

دکتر احمدی نژاد اضافه کرد: عامل اول که همان سرمایه سالاران و قدرت طلبان فاقد صلاحیت حاکم بر جهان امروز هستند، سعی دارند دائما بر غفلت انسانها دامن بزنند تا زمینه و بستر تداوم سلطه اشان بر جهان تداوم یابد ولی اگر انسان ها از خواب غفلت بیدار شده و به حقیقت وجودی خود بازگردند دیگر فاصله ای بین آنها نمی ماند که مایه سوءاستفاده قدرت طلبان شود.

رییس جمهور با اشاره به اینکه همه از ابتدای تاریخ به دنبال سعادت بوده اند، خاطرنشان کرد: در مسیر تلاش برای دستیابی به سعادت و جامعه سعادتمند دو خط و مسیر کلی ترسیم شده است که یکی راه پیامبران و دیگری راه زورمندان بوده است که در فرهنگ پدیده آمده در مسیر زورمندان سعادت در مصرف مسرفانه است و مصرف بیشتر نشانه تشخص اجتماعی است در حالی که در فرهنگ و راه مورد تاکید پیامبران سعادت در تلاش در مسیر خدمت به دیگران است و هر کس بیشتر از ثروت، وقت و سلامت خود برای رفاه دیگران هزینه کند سعادتمندتر است.

دکتر احمدی نژاد گفت: در فرهنگ زورمداران، دشمنی، کینه ورزی و قدرت نمایی امتیاز و نشانه برتری است و در فرهنگ پیامبران، عشق و محبت ورزی به دیگر انسان ها نشانه برتری و ارزش اجتماعی است.

رییس جمهوری با طرح این مسئله که هر فرد همان قدر انسان تر است که در دلش نسبت به دیگران مهربان تر باشد، افزود: صدها سال است که بشر گرفتار زورمدارانی است که بر حفظ فاصله ها بین نوع بشر اصرار داشته و اجازه نزدیک شدن توده های مردم به یکدیگر را نمی دهند چرا که اگر توده های مردم با یکدیگر دوست باشند دیگر جایی برای حاکمیت قدرت آنها در عالم باقی نمی ماند.

دکتر احمدی نژاد به بحران اقتصادی در غرب اشاره کرد و اظهار داشت: روشن است که این بحران در اثر عملکرد زورمداران و سرمایه اندوزان به وجود آمده و مردم عادی نقشی در ایجاد آن نداشته اند، اما امروز کسانی که خود عامل پیدایش این بحران بوده، ادعای مدیریت آن را دارند و برای این کار به جای آنکه به سراغ ثروت اندوزان رفته و سرمایه و ثروتی را که آنان از مردم به یغما برده اند را به صاحبانش بازگردانند، باز دست در جیب مردم کرده و می خواهند با تحمیل فشار بر مردم، بحران اقتصادی را مدیریت کنند؛ هیچ ظلمی بالاتر از این نیست و صدای اعتراض مردم نیز به جایی نمی رسد چرا که باید شکایت این حاکمان جبار را به خود آنها ببرند که نتیجه اش از پیش مشخص است.

رییس جمهوری تصریح کرد: بر اساس یک نظام ظالمانه سیستماتیک، دولت آمریکا سالهاست که به طور دائمی کسری بودجه خود را از جیب سایر ملت ها جبران کرده و این کسری بودجه را به دیگران منتقل می کند و از سال ۱۹۷۳ سالیانه به طور متوسط ۱۶۰۰ میلیارد دلار کسری بودجه خود را به اقتصاد جهانی تحمیل می کند که تا به حال رقم آن از ۳۲ هزار میلیارد دلار گذشته است، بدیهی است با چنین شرایطی باید هم، بیش از ۳ میلیارد نفر فقیر در جهان زندگی کنند.

دکتر احمدی نژاد به سفر خود به برخی کشورهای آفریقایی اشاره و خاطرنشان کرد: در آفریقا مردمی زندگی می کنند که از کفش و لباس مناسب بی بهره بوده و اثری از برق، بهداشت، آب آشامیدنی سالم، آموزش و دیگر مولفه های اولیه رفاهی در محل زندگی آنها نیست و این در حالی است که معادن غنی همان کشورها در اختیار شرکت های وابسته به نظام سرمایه داری است و حتی دولت های این کشورها هم از میزان ذخایر این معادن و نحوه برداشت از آنها، اطلاع درستی ندارند.

رییس جمهوری با تاکید بر اینکه اگر فاصله بین ملت ها برداشته شود، نظام ظالمانه حاکم بر جهان امروز فرو خواهد ریخت، گفت: زمانی این نظام برچیده خواهد شد و بستر شکوفایی استعدادها و حقیقت انسان ها فراهم می شود که محبت و عدالت بر جهان حاکم شوند.

دکتر احمدی نژاد با طرح این سوال که چه کسی می تواند عدالت و محبت را بر سراسر دنیا حاکم کند، افزود: هر کس به هر اندازه که محبت و عدالت در دلش باشد، به همان اندازه می تواند محبت و عدالت را بر جهان حاکم کند و کسی می تواند همه جهان را سرشار از محبت و عدالت کند که همه وجودش سرشار از محبت و عدالت باشد و بی تردید چنین فردی از جنس انبیاء الهی است.

دکتر احمدی نژاد اظهار داشت: راه رسیدن جوامع و انسانها به سعادت و رفع ریشه ای مشکلات بشر این است که کسی مدیر جهان شود که وجودش مملو از محبت و عدالت باشد و همه پیامبران وعده آمدن چنین شخصی را به بشر داده اند که ظهور خواهد کرد و به انسان ها کمک می کند تا طعم واقعی انسان بودن را چشیده و در جهانی فارغ از فقر و کینه زندگی کنند.

رییس جمهور تصریح کرد: این وعده حق خدا و فصل مشترک و آرزوی واحد همه ماست و بهترین نقطه برای همکاری و تلاش مشترک برای فرارسیدن چنین روزی است. اگر همه دست در دست هم برای چنین روزی تلاش کنیم دیگر هیچ عاملی نمی تواند جلوی عزم و اراده ملت ها را بگیرد و همه سلاح ها و بمب ها در مقابل خواست بشر از کار خواهند افتاد.

دکتر احمدی نژاد خاطرنشان کرد: احزاب و گروه های هوادار نظام سرمایه داری همه برای کسب قدرت تلاش می کنند نه برای انسانیت و در مقابل آنها نقطه اشتراک ما این خواهد بود که برای انسانیت کار کنیم تا حقوق همه انسان هایی که در تاریخ زیرپای خودخواهی ها له شده اند، فارغ از رنگ، زبان و نژاد تامین شود؛ فکر می کنم آن روز بسیار نزدیک است و یکی از نشانه های آن این است که ما از فاصله های دور و با فرهنگ و زبان متفاوت کنار یکدیگر نشسته و با هم از روی احترام، محبت و عشق سخن می گوییم.

رییس اتحادیه راه اسلام آلمان در ابتدای این دیدار در سخنانی هدف از سفر خود و همراهانش به ایران را آشنایی دقیق با واقعیات جامعه اسلامی ایران از نزدیک عنوان کرد و گفت: افکار عمومی جهانی به ویژه اروپا متاثر از فضاسازی های رسانه های صهیونیستی است که سعی دارند چهره ای مخدوش از ایران ارائه دهند.

وی با اشاره به تلاش جریان ها و رسانه های وابسته به صهیونیست ها برای القای احساسات ایران هراسی در عرصه بین المللی اظهار داشت: این رسانه ها عموما از نمایش واقعیات جامعه ایران خودداری می کنند و این در حالی است که آنچه در جمهوری اسلامی ایران جریان دارد، کاملا خلاف القائات رسانه های غربی است.

سیام**۷۳۷۸**

انتهای خبر / خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) / کد خبر ۸۰۰۹۹۰۹۹


ایرنا: خبرگزاری جمهوری اسلامی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ