تلاش ترامپ برای ثبت نام سپاه ایران در لیست سازمانهای تروریستی

تلاش برای قرار دادن نام سپاه ایران در لیست سازمانهای تروریستی

خبرگزاری رویترز گزارش داد : مقامات آمریکایی می‌گویند که دولت دونالد ترامپ رییس‌جمهور آمریکا در حال بررسی یک طرح پیشنهادی برای اعلام کردن نام سپاه پاسداران ایران به عنوان یک سازمان تروریستی است و برای این منظور تاکنون با بخش‌های مختلفی در دولت رایزنی کرده است. اگر این تلاش‌ها به نتیجه برسد به اقدامات آمریکا علیه افراد و شرکت‌هایی که با سپاه در ارتباط هستند، افزوده می‌شود.

رویترز تاکنون نتوانسته است به رونوشتی از این طرح پیشنهادی دست پیدا کند اما احتمال می‌رود که به صورت یک دستور اجرایی خطاب وزارت امور خارجه باشد و این وزارتخانه را ملزم کند که نام سپاه پاسداران را به عنوان یک گروه تروریستی اعلام کند.

به گفته این مقامات آمریکایی، واشنگتن همچنین در حال بررسی این مساله است که آیا نام اخوان‌المسلمین را نیز به عنوان گروه تروریستی اعلام کند یا نه. به نظر می‌آید که تصمیم‌گیری درباره آن به تعویق افتاده باشد.

به گزارش رویترز، این اقدام آمریکا می‌تواند تنش‌ها با ایران را افزایش دهد و مبارزات علیه داعش و عراق را سخت‌تر کند.

مشاوران جنگ‌طلب دولت ترامپ از زمان ورود به کاخ سفید از وی خواسته‌اند تا تحریم‌ها علیه ایران را افزایش دهد. وزارت خزانه‌داری در این راستا روز جمعه فهرستی جدید از تحریم‌های خود علیه ایران منتشر کرد که در آن ۱۳ شخص و ۱۲ شرکت به اتهام همکاری با ایران هدف قرار گرفته‌اند.

منبع: ایسنا

باز نشر: اخبار ایران و جهان ممتاز نیوز

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *