تلاش موساد برای کسب اطلاعات از جوانان عرب

به گزارش ایرنا از بیروت، روزنامه لبنانی ‘الجمهوریه’ در شماره روز پنجشنبه خود نوشت: شیوه عمل دستگاه جاسوسی رژیم صهیونیستی که یکی از اهداف اصلی آن جمع آوری اطلاعات از ‘حزب الله’ و دیگر مناطق لبنان است؛ با بسیاری از دیگر سازمان های جاسوسی متفاوت بوده و این سازمان به منظور دستیابی به اهداف خود از طرق مختلف وارد می شود.

این روزنامه افزود: یکی از این راه های کسب اطلاعات از جوانان کشورهای عربی ، استفاده از پایگاه های الکترونیکی است که اهداف خود را انسانی و اجتماعی معرفی می کنند، اما در حقیقت از آنها به منظور استخدام جاسوس و مزدور بهره گرفته می شود.

در همین چارچوب اخیرا یک پایگاه اینترنتی با عنوان ‘تروریسم کافی است’ آغاز بکار کرده و هدف اصلی آن رصد فعالیت های حزب الله بوده و در ظاهر این امر را مقابله با آنچه که تروریسم می نامد، معرفی می کند.

در این سایت اسامی جمعیت ها و گروه های سوییسی که در ظاهر به امور کمک به مجروحان و از کارافتادگان اهتمام دارند، نوشته شده و شعارها و موضوعات زیادی در خصوص حقوق بشر و آزادی های فردی در آن به کار رفته است.

به گفته یک مسوول امنیتی لبنانی، بیشتر شبکه های جاسوسی اسراییلی که در سال ۲۰۰۹ توسط نیروهای امنیتی کشف شدند، از پایگاه های خبری اینترنتی استفاده می کردند تا از این طریق عکس ها و اطلاعات خود را به شکل حرفه ای منتقل کنند که از جمله این پایگاه ها، می توان از سایت خبری ‘کوالیس’ نام برد که در ظاهر تنها به منظور انتشار خبرهای مطبوعاتی به کار می رفت و در عمل برنامه ای برای ارتباط میان مزدوران و جاسوسان رژیم صهیونیستی بود.

به گفته یک کارشناس رایانه ای ، رژیم اشغالگر ، بیش از ۱۰۰ شرکت تخصصی در رابطه با فناوری اطلاعات در اختیار دارد.

همچنین بنابر اسناد به دست آمده از شبکه های اطلاعاتی که متخصصان اسراییلی به شکل مستقیم آنها را هدایت می کنند، رژیم صهیونیستی به دنبال جذب جوانان جهان سوم بویژه در کشورهای سوریه، لبنان، اردن و عراق است.

خاورم*۲۰۲۴**۱۰۳۰**۱۶۵۱

انتهای خبر / خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) / کد خبر ۸۰۲۰۵۳۳۴


ایرنا: خبرگزاری جمهوری اسلامی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *