تمرین قبل از افطار، ممنوع

جام جم آنلاین: علی کفاشیان درباره برگزاری رقابتهای فوتبال در ماه مبارک رمضان نامه‌ای خطاب به مدیران باشگاههای فوتبال کشور نوشت.

 به گزارش روز یکشنبه جام‌جم آنلاین به نقل از سایت رسمی فدراسیون؛ متن نامه به شرح زیر است:

مدیران محترم باشگاههای کشور رمضان ماه ضیافت خداست. ماهی که با ارزش ترین شب سال در آن واقع شده است و آنکه در این ماه پر فضیلت بازنده باشد، چه باخت سنگینی داده است.

فدراسیون فوتبال جمهوری اسلامی ایران همواره به پاسداشت ارزش‌ها و شعائر دینی تاکید ورزیده و در این برهه هم ارشادات حضرات آیات عظام و مراجع محترم تقلید را به عنوان راهنمایی راهگشا سرلوحه برنامه‌ها قرار داده و اعلام می‌دارد:

۱ ــ در ماه مبارک رمضان کلیه مسابقات یک ساعت و نیم بعد از افطار برگزار می‌شود.

۲ ــ به تبع انجام بازیها در آن ساعت، اصول حرفه‌ای ایجاب می‌کند که تمرینات تیم‌ها نیز همزمان با ساعت بازیها برگزار می‌شود، لذا انجام تمرین در ساعات قبل از افطار ممنوع است.

۳ ــ برگزاری مراسم فرهنگی جهت ترویج و گسترش فرهنگ اسلامی در فوتبال، بین دو نیمه مسابقات ضروری و مورد تاکید است.

۴ ــ در ایام لیایی قدر مسابقات تعطیل خواهد بود تا اهالی فوتبال از فضیلت آن شب‌های عزیز محروم نشوند و ما را نیز از دعای خیر خود برخوردار سازند.

۵ ــ اطمینان کامل داریم توجه به ارزش‌های اسلامی و رعایت موازین شرعی می‌تواند فوتبال ما را زودتر به آنچه به عنوان هدف به آن می‌نگرد، رسانده و در سالم سازی محیط آن تاثیر بسیار داشته باشد.


jamejamonline.ir – 22 – RSS Version

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *