تمهیدات شهرداری تهران برای مراسم تشییع پیکر سردار شهید «قاسم سلیمانی»

رئیس مرکز ارتباطات و امور بین الملل شهرداری تهران از آماده‌باش ۱۰۰ درصدی شهرداری تهران برای برگزاری مراسم تشییع پیکر سردار «قاسم سلیمانی» خبر داد.

غلامحسین محمدی  در گفت و گو با ایسنا، بااشاره به جلسه ظهر امروز معاونین شهردار تهران در مورد اتخاذ تهمیدات ویژه مراسم تشییع پیکر سردار شهید قاسم سلیمانی که با ریاست شهردار تهران برگزار شد، گفت: شهرداری تهران عمیقا با مردم شهر تهران در سوگ از دست دادن سردار شهید قاسم سلیمانی همراه است و از همان لحظات ابتدایی انتشار خبر شهادت ، شهردار تهران دستور دادند که کلیه بخش‌های مرتبط برای گرامیداشت و زنده نگهداشتن یاد و نام این شهید وارد عمل شوند.

وی با بیان این که سازمان زیباسازی ۳۰ هزار متر مربع فضای محیطی شهر را به زنده نگهداشتن نام و یاد شهید سردار قاسم سلیمانی اختصاص داده است گفت: ظهر امروز جلسه‌ای به ریاست شهردار تهران در راستای هماهنگی بیشتر برای پوشش مراسم تشییع پیکر این شهید برگزار شد.

رئیس مرکز ارتباطات و امور بین الملل شهرداری تهران با بیان این که پیش بینی می‌شود که علاوه بر مردم شهر تهران جمعیت زیادی از شهرهای اطراف برای شرکت در این مراسم حضور یابند گفت: به همین دلیل اتوبوسرانی، تاکسیرانی و مترو در آماده باش ۱۰۰ درصد قرار دارند و اتوبوس و مترو نیز در روز تشییع پیکر سردار،  رایگان خواهد بود.

او درباره تمهیدات شرکت واحد اتوبوسرانی نیز گفت: با توجه به پیش‌بینی حضور شهروندان از سایر استان‌های کشور در این مراسم، اتوبوس‌های شرکت واحد اتوبوسرانی از محل‌های ورودی تهران و همچنین در مراکز منتهی به مراسم تشییع مستقر می‌شوند.

محمدی درباره اقدامات متروی تهران نیز گفت: شرکت متروی تهران نیز آماده پذیرایی از مردم تهران است و مترو و اتوبوسرانی در روز دوشنبه در این مسیرها رایگان هستند، همچنین اقدامات لازم برای اطلاع‌رسانی به مردم در ایستگاه‌های مترو و اتوبوس نیز تدارک دیده شده است.

به گفته  محمدی، شهردار منطقه ۶ ضمن بازدید از دانشگاه تهران دستورات لازم را برای پاکسازی محیطی و آماده‌سازی مراسم تدارک دیده‌اند. با توجه به پیش‌بینی حضور میلیونی مردم در این مراسم تدارکات لازم توسط نیروهای خدمات شهری منطقه و معاونت مرکز نیز دیده شده است.

وی اظهار کرد: در این جلسه معاونان خدمات شهری ، حمل و نقل فرهنگی و اجتماعی و امور مناطق حضور داشتند و مقرر شد علاوه بر منطقه ۶ تهران برای مناطق ۱۱ و ۱۲ که احتمال دارد در مراسم تشییع پیکر سردار سلیمانی درگیر شوند نیز برنامه‌ریزی‌های صورت گرفت.

رئیس مرکز ارتباطات و امور بین الملل شهرداری تهران در خاتمه با بیان این که دانشگاه تهران محل تشییع پیکر شهید سردار سلیمانی است و به همین دلیل تمامی نواحی منطقه ۶ تدارک لازم را برای پاسخگویی هر چه بیشتر به مردم خواهند داشت تصریح کرد: پیش بینی می‌شود که جمعیت میلیونی در مراسم تشییع پیکر این سردار شهید شرکت کنند و به همین دلیل برنامه ریزی‌های دقیقی برای پاسخگویی به این حضور میلیونی انجام دادیم.

انتهای پیام

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *