تنها ایراد در قیمت آپارتمان‌های «متراژ کوچک»

گردآوری توسط گروه عمران ممتازنیوز

http://www.bananews.ir/این روزها بازار خرید و فروش واحدهای مسکونی، ارزان ترین فایل‌هایی که به متقاضیان پیشنهاد می‌کند سوئیت‌هایی با حداقل متراژ ۳۰ متر مربع است که ارزش این دسته از واحدها کمتر از ۱۰۰ میلیون تومان توسط فروشنده‌ها تعیین شده است.
به گزارش ممتاز (BanaNews.ir) برای مثال در خیابان رنجبر در محدوده خیابان جیحون یک واحد مسکونی ۴۰ متری یک خوابه، ۸۸ میلیون تومان ارزش‌گذاری شده است.
البته خریدار واحد مذکور را با شرایط تسهیل کننده خریداری می‌کند زیرا این واحد به ارزش ۲۰ میلیون تومان در رهن و از ۲۰ میلیون تومان وام بهره‌مند است و ۴۸ میلیون تومان ارزش این واحد بصورت نقدی دریافت خواهد شد.
همچنین یک سوئیت ۳۰ متری در خیابان سلیمانی حوالی میدان قزوین ۸۸ میلیون تومان با شرایط ویژه (۵۵ میلیون تومان نقد، ۱۳ میلیون تومان رهن و ۲۰ میلیون تومان وام) به بازار فروش عرضه شده است. این سوئیت یک خوابه از انباری برخوردار است.
علاوه براین، سوئیت دیگری به متراژ ۶۰/۳۱ متر مربع در خیابان بهشت در منطقه ۱۶، نقاشی شده به اضافه ۵ میلیون تومان وام، ۱۷ میلیون تومان رهن و دریافت ۶۶ میلیون تومان نقد به خریدار تحویل داده می‌شود. یعنی قیمت کلی فروش ۸۸ میلیون تومان برآورد شده است.
از سوی دیگر درخیابان مرتضوی یک سوئیت ۳۰ متری به همراه ۹ متر انباری و حیاط اختصاصی ۱۰۰ میلیون تومان (۶۴ میلیون تومان نقد، ۲۰ میلیون تومان رهن و ۱۶ میلیون تومان وام) قیمت‌گذاری شده است.
نکته جالبی که در فایل ارزان‌ترین واحدهای مسکونی یا بهتر است گفته شود در فایل سوئیت‌ها به چشم خورد، عدم تخفیف فروشنده‌ها برای خریداران است. به نظر می‌رسد سبب این اقدام مالکان، شرایط ویژه فروش (برخورداری از رهن و وام) این دسته از واحدهای مسکونی است.

 

بنانیوز – ممتاز، خبرها صنعت ساختمان کشور، عمران – معماری – شهرسازی
باز نشر: پرتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ