تنها زوج شاهنامه خوان در برج میلاد

۳۰م دیماه ،

آیین نقالی عروسی رستم توسط اردوان ظاهری بیرگانی و همسرش مهرانگیز قلاوند به شیوه دو نفره اجرا می گردد. این نقالی برگرفته از شاهنامه است و ازدواج رستم و تهمینه و خواستگاری رستم را نقل می‌کند.

ممتازنیوز: تنها زوج نقال و شاهنامه خوان ایرانی برای اولین بار آیین نقالی “عروسی رستم” را در دومین جشنواره سفرنگاری ناصرخسرو در برج میلاد اجرا می کنند.

به گزارش مهر، آیین نقالی عروسی رستم توسط اردوان ظاهری بیرگانی و همسرش مهرانگیز قلاوند به شیوه دو نفره اجرا می گردد. این نقالی برگرفته از شاهنامه است و ازدواج رستم و تهمینه و خواستگاری رستم را نقل می‌کند.

ظاهری بیرگانی و قلاوند ساکن مسجد سلیمان می باشند و هردو از هنرمندان شاخص تئاتر در استان خوزستان به شمار می روند.

بیرگانی پس از بازی در نمایش “عاشق کشون” نوشته عزت الله مهرآوران و قلاوند پس از بازی در نمایش “رستم و اسفندیار” به کارگردانی محمد نوروزی بابادی به نقالی و شاهنامه خوانی علاقمند شدند و تاکنون اجراهای متفاوتی در تهران و استان های دیگر داشته اند.

دومین جشنواره ملی سفرنگاری ناصرخسرو روز پنج شنبه (پنجم بهمن) در سالن همایش های برج میلاد برگزار می گردد. در این مراسم علاوه بر معرفی برگزیدگان جشنواره از استاد منوچهر ستوده، ایران شناس برجسته نیز تقدیر به عمل خواهد آمد.


..
باز بازنشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ