تهدید بی‌سابقه خبرنگاران در سوریه

جام جم آنلاین: معاون برون مرزی صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران، تهدید مکرر خبرنگاران در سوریه را در دنیا بی سابقه دانست.

“محمد سرافراز” پس از عیادت از مدیر دفتر العالم در دمشق، که برای درمان جراحات به تهران منتقل شده، تأکید کرد: در سوریه فقط خبرنگاران شبکه های ایرانی نیستند که مورد حمله قرار می گیرند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه العالم، وی افزود: هر خبرنگاری که از درون خاک کشور سوریه، برخلاف شبکه‌های عربی و انگلیسی زبانی که بیش از یک سال و نیم است مدعی سقوط دولت سوریه ظرف یک ماه هستند اطلاع رسانی کند، مورد حمله قرار می گیرد.

سرافراز تأکید کرد: خبررسانی این شبکه‌ها با مشکل مواجه شده، زیرا اطلاعاتی که آنها می دهند دچار تناقض است و جنگ روانی آنها به نتیجه نرسیده؛ به همین دلیل آنها از خبرنگارانی که واقعیت‌های  جبهه مقاومت را از درون سوریه منعکس می کنند بسیار عصبانی هستند.

معاون برون مرزی صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران، خاطرنشان کرد: به همین دلیل در سوریه خبرنگاران را به طول شخصی و گروهی به طور مکرر تهدید می کنند، و این موضوع کاملا در کار خبر رسانی در دنیا بی سابقه است .

“حسین مرتضی” هفته قبل هنگام پوشش خبر حمله به مقر فرماندهی ستاد کل ارتش سوریه در دمشق از سوی عناصر مسلح هدف گلوله قرار گرفت و مجروح شد؛ وی دیروز برای تکمیل درمان به تهران انتقال یافت.


jamejamonline.ir – 22 – RSS Version

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *