تهدید خروج شرکت خودروسازی رنو از ایران

دوشنبه ۱۵آبان به نقل از منبع ذکر شده در انتهای خبر در پورتال خبری ممتاز نیوز منتشر گردیده است

شرکت خودروسازی رنوی فرانسه که بعد از خروج پژو تلاش دارد تا سهم بیشتری از بازار خودروی ایران را کسب کند، حالا و بعد از افزایش فشارهای بین‌المللی که به دنبال آن تبادلات ارزی را کمی سخت نموده، برای خروج از ایران، اخطار داده است.

به گزارش تفسیری ممتازنیوز به نقل از دنیای اقتصاد:محمدرضا نجفی منش در همین ارتباط از اعلام آمادگی رنو برای خروج از بازار ایران خبر داد. عضو هیات‌مدیره انجمن قطعه‌سازان و هیات نمایندگان اتاق تهران دیروز در کمیسیون صنایع اتاق، در ادامه صحبت‌هایش گفت: شرکت رنو اعلام نموده است که با‌گذشت ۹ ماه از تحویل قطعات به ایران هنوز پول خود را دریافت نکرده است.
از همین رو رنو اخطار داده است که اگر تا پایان ماه دسامبر (اواسط دی ماه) ایران طلب این شرکت را پرداخت نکند، به طور کامل بازار ایران را ترک خواهد نمود. اما با وجود محدودیت‌های بین‌المللی و از آنجا که نقل‌و‌انتقال پول در حال حاضر سخت‌تر از همیشه شده است قرار بوده رنو بخشی از طلب خود را از شرکت نفتی توتال فرانسه که به ایران بدهکار است، دریافت کند. بر همین اساس نجفی منش در ادامه صحبت‌هایش گفت: شرکت نفتی توتال با وجود بدهکار بودن به ایران تاکنون هیچ پولی به رنو پرداخت نکرده است. عضو هیات نمایندگان اتاق تهران در ادامه صحبت‌هایش به خروج همه شرکت‌های خودروسازی خارجی از کشور اشاره نمود و گفت: رنو تنها شرکت خودروساز باقیمانده در ایران بود که آن هم در صورت دریافت نکردن طلب‌های خود، تولیداتش را در ایران متوقف خواهد نمود.

طبقه بندی: اخبار مهم, قیمت و خبرها خودرو   |   تعداد بازدید: ۹۹ نفر   |   تاریخ انتشار یافتن: دوشنبه ۱۵ آبان
برچسب: , خروج رنو از ایران, رنو, رنوی فرانسه, شرکت خودروسازی رنو


مجله اینترنتی عکس ، دانلود اهنگ ، اس ام اس ، خبرها روز

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *