توان ذخیره سازی ۳۷۵ میلیون لیتری در انبارهای جنوب شرقی کشور

۴ شنبه ۱۷ آبان ۹۱ به نقل از باشگاه خبر نگاران جوان در پورتال خبری ممتاز نیوز انتشار یافته است،

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران از توان ذخیره سازی ۳۷۵ میلیون لیتر فرآورده در انبارهای جنوب شرقی کشور در منطقه سیستان و بلوچستان خبر داد.

به گزارش تفسیری سرویس اقتصادی باشگاه خبرنگاران به نقل از شبکه اطلاع رسانی نفت و انرژی (شانا)، اعتصامی وضعیت ذخیره سازی انبارهای نفت استان سیستان و بلوچستان را بسیار مطلوب اعلام نمود و افزود: این انبارها با توان ذخیره سازی ۳۷۵ میلیون لیتر فرآورده، بیش از ۴۰ روز سوخت موردنیاز استان را در مواقع بحران تامین خواهد نمود.

وی تاکید نمود: این انبارها با زیرساخت های مناسب و موقعیت استراتژیک در جنوب شرق کشور و دستیابی به خط ریلی و آب های آزاد (دریای عمان) از موقعیتی منحصر بفرد در تامین فرآورده های نفتی برخوردار است.

اعتصامی با اشاره به ظرفیت ذخیره سازی انبارهای نفت استان گفت: به سریعی یک دستگاه مخزن ۴۰ میلیون لیتری با ۹۵ درصد پیشرفت فیزیکی در انبار نفت زاهدان و یک مخزن ۱۰ میلیون لیتری در منطقه چابهار به بهره برداری خواهد رسید.

مدیر شرکت پخش فرآورده های نفتی منطقه سیستان و بلوچستان افزود: میانگین مصرف بنزین درسال قبل ۷۰۰ میلیون لیتر، نفت گاز ۹۶۰ میلیون لیتر (بدون احتساب نیروگاه ها)، نفت سفید ۳۳۰میلیون لیتر، نفت کوره ۲۸۰ میلیون لیتر (بدون احتساب نیروگاه ها) و گازمایع ۱۳۰ هزارتن بوده است.

استان سیستان و بلوچستان به دلیل وسعت زیاد و سهولت ارائه خدمت به مردم از نظر تقسیمات شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران به دو منطقه زاهدان و چابهار تقسیم شده است./س


باشگاه خبرنگاران

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ