توزیع داروی بیماران کرونایی گیلان از طریق ثبت کد ملی

ایسنا/گیلان نماینده وزیر بهداشت در گیلان از طراحی سامانه توزیع دارو در داروخانه های گیلان خبر داد و گفت: افراد نیازمند دارو با نسخه پزشک به این داروخانه ها مراجعه می کنند و با ثبت کد ملی آنها از سوءاستفاده سودجویان جلوگیری خواهد شد.

دکتر مهدی شادنوش در گفت وگو با صداوسیمای مرکز گیلان، با اشاره به شرایط پذیرش بیماران مشکوک، اظهار کرد: بیمارستان های ارجاعی شهرستان رشت که معین ارائه خدمات و بستری بیماران کرونایی و مشکوک هستند را از برخورد سرپایی با بیماران معاف کردیم تا بتوانند به وظیفه اصلی خود بپردازند.

وی با بیان اینکه پنج مرکز خدمات جامع سلامت در مناطق یک تا پنچ شهر رشت از هشت صبح تا ۲۴ نیمه شب به بیماران رسیدگی می کنند، گفت: همچنین شش مرکز جامع خدمات سلامت شهری به صورت شبانه روزی در شهرستان رشت فعال است.

نماینده تام الاختیار وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در گیلان یادآور شد: کلیه مراکز بهداشتی و درمانی شهرستان ها نیز از ساعت ۷:۳۰ الی ۱۴:۳۰ به مردم ارائه خدمت می کنند.

شادنوش با بیان اینکه از پزشکان خواستیم مطب های خود را فعال کنند، گفت: کلیه کلینیک های خصوصی و درمانگاه ها پاسخگوی مردم خواهند بود و لذا بیماران با معرفی نامه این پزشکان می توانند جهت بستری شدن به بیمارستان ها مراجعه کنند.

وی از طراحی سامانه توزیع دارو در داروخانه های گیلان خبر داد و خاطرنشان کرد: سه داروخانه جهت توزیع دارو تعیین شده اند.

نماینده وزیر بهداشت در گیلان با بیان اینکه کد ملی افراد در سامانه مذکور اخذ می شود، تصریح کرد: افراد نیازمند دارو با نسخه پزشک به این داروخانه ها مراجعه می کنند و با ثبت کد ملی آنها از سوءاستفاده سودجویان جلوگیری خواهد شد.

انتهای پیام

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *