توزیع متادون در داروخانه ها تخلف محسوب می شود

رییس انجمن داروسازان ایران با بیان اینکه توزیع متادون در داروخانه ها تخلف محسوب می شود گفت: متادون، دارویی است که در مراکز ترک اعتیاد تحت شرایط خاصی به بیماران می دهند و اصولا چنین دارویی نباید در داروخانه باشد.

دندان

به گزارش گروه سلامت ممتازنیوز به نقل از خبرگزاری دانا(داناخبر)، دکتر رهبر مژدهی آذر در واکنش به اظهارات رییس سازمان غذا و دارو که گفته بود داروی متادون و ترامادول در پارک ها و عطاری ها عرضه می شود، به مهر گفت: متادون، دارویی است که در مراکز ترک اعتیاد تحت شرایط خاصی به بیماران می دهند و اصولا چنین دارویی نباید در داروخانه باشد و اگر باشد، تخلف است و با آن داروخانه برخورد می شود.

توزیع ترامادول همراه با نسخه در داروخانه ها جرم نیست

وی با اعلام اینکه داروی ترامادول از طریق شرکت های دارویی توزیع می شود و دارویی نیست که وجود آن در داروخانه جرم باشد، افزود: توزیع این دارو می بایست با نسخه پزشک باشد اما بعید نیست که بعضی داروخانه ها، ترامادول را بدون نسخه به دوستان و آشنایان بدهند که این مساله هم شایع نیست.

مژدهی آذر در ادامه به وضعیت داروخانه های کشور در آینده اشاره کرد و گفت: مشکلات زیادی پیش روی داروخانه هاست که اگر تدبیر و برنامه ریزی نشود، وضعیت داروخانه ها نامعلوم خواهد بود.

رییس انجمن داروسازان ایران بر ضرورت استفاده از تکنولوژی روز دنیا در کارخانجات دارویی کشور تاکید کرد و افزود: ما باید به گونه ای عمل کنیم که بتوانیم سهمی از صادرات بازار دارویی دنیا را در اختیار بگیریم.

وی با اعلام اینکه شرکت های دارویی کشور از تمام ظرفیت شان استفاده نمی کنند، ادامه داد: با توجه به تعداد زیاد فارغ التحصیلان داروسازی و اینکه همه آنها امکان مالی برای راه اندازی و تاسیس داروخانه را ندارند، مشکلات زیادی پیش روی آنها قرار خواهد گرفت مگر اینکه گشایشی حاصل شود.


خبرگزاری دانا
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ