توزیع کارت ورود به جلسه آزمون دکترای تخصصی وزارت بهداشت از امروز

فروردین ۱۳۹۹
ممتاز نیوز : کارت ورود به جلسه این دوره از آزمون دکترای تخصصی وزارت بهداشت از امروز دوشنبه ۱۳ آبان از طریق پایگاه اینترنتی مرکز سنجش آموزش پزشکی در دسترس داوطلبان قرار می‌گیرد.

به گزارش ممتاز نیوز به نقل از فارس ؛ آزمون ورودی دوره دکترای ﺗﺨﺼﺼی (Ph.D ) رﺷﺘﻪ ﻫﺎی ﻋﻠﻮم ﭘﺎیﻪ ﭘﺰﺷکی و ﺑﻬﺪاﺷﺖ، ﻃﺐ ﺳﻨﺘی، ﺗﺎریخ ﻋﻠﻮم ﭘﺰﺷکی، ﻣﻮاد دﻧﺪانی، ﺳﻼﻣﺖ دﻫﺎن و دﻧﺪاﻧﭙﺰﺷکی اﺟﺘﻤﺎﻋی ﺳﺎل ﺗﺤﺼیلات ۹۲ -۹۳ روز پنجشنبه ۱۶ آبان برگزار می گردد.

در این دوره از آزمون ۷ هزار و ۲ نفر ثبت نام کرده اند که از این تعداد ۴ هزار و ۳۳۳ داوطلب زن و ۲ هزار و ۶۶۹ داوطلب مرد می باشند.

بر اساس اعلام مرکز سنجش، ظرفیت ۳۸ نفر برای ۹ دانشگاه علوم پزشکی در رشته طب سنتی اعلام شده است. پیش از این مجموع ظرفیت ﭘﺬیﺮش داﻧﺸﺠﻮ در دوره دکترای ﺗﺨﺼصی(Ph.D) در دانشگاه های علوم پزشکی، داﻧﺸﮕﺎه ﻋﻠﻮم ﭘﺰﺷکی ﺑﻘیه الله، ﺷﻌﺐ بین اﻟﻤﻠﻞ داﻧﺸﮕﺎﻫﻬﺎی ﻋﻠﻮم ﭘﺰﺷکی، داﻧﺸﮕﺎه آزاد اﺳﻼﻣی یک هزار و ۱۶۸ نفر اعلام شده بود.

آزمون دکترای تخصصی وزارت بهداشت شامل دو مرحله کتبی ( ۷۰ درصد) و مصاحبه (۳۰درصد) است و آزمون کتبی به صورت تستی برگزار می گردد. از داوطلبانی که در آزمون کتبی مرحله اول حدنصاب لازم را با توجه به سهمیه مربوطه کسب کرده باشند به تعداد دو برابر ظرفیت، جهت آزمون شفاهی مرحله دوم دعوت به عمل خواهد آمد.

در رشته اخلاق پزشکی در مرحله اول سه برابر جهت مصاحبه اعلام می گردد و در این دوره ۵۸ رشته تخصصی پزشکی وجود دارد که داوطلبان می توانند در آن آزمون بدهند.

health Rss :salamatnews.com
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ