توزیع کلیه وام‌های دانشجویی تا پایان آذر ماه

۱۵م آذر ،

41970.jpg

رییس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با بیان اینکه از ۱۵۵ میلیارد تومان اعتبار وام شهریه تنها حدود ۳۹ میلیارد تومان از سوی دولت به صندوق پرداخت شده است، گفت: با این وجود صندوق وقفه‌ای در ارائه وام شهریه به دانشگاه‌ها ایجاد نکرده و از محل جابجایی سایر منابع به صورت موقت اعتبار مورد نیاز دانشگاه‌ها را پرداخت کرده است.

کیوان مرادیان کوچک‌سرایی در گفت‌وگو با خبرنگار «دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، دربارهٔ توزیع سایر وام‌های دانشجویی نیز گفت: در سه ماهه اول سال تحصیلی ۱۵۱ میلیارد تومان اعتبار بابت کلیه وام‌های دانشجویی از سوی صندوق به دانشگاه‌ها درحال توزیع است.

وی اظهار کرد: اعتبار مورد نیاز دانشگاه‌ها برای کلیه‌ وام‌های دانشجویی، تا قبل از پایان آذر ماه توزیع می‌شود.

وی درخصوص وضعیت توزیع یارانه تغذیه نیز گفت: همزمان با ۱۶ آذر، یارانه غذای دانشجویی نیز در بین کلیه دانشگاه‌های متقاضی توزیع می‌شود.

رییس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم ادامه داد: تلاش شده علیرغم تعطیلی دو روزه پایتخت به سبب آلودگی هوا، با توجه به باز بودن بانک‌ها، روند توزیع اعتبار مورد نیاز دانشگاه‌ها ادامه داشته باشد تا بتوانیم تا قبل از آذر ماه توزیع‌ اعتبارها را به انجام رسانیم.

به گفته کوچک‌سرایی، بیشترین تعداد متقاضیان برای انواع وام‌های دانشجویی به ترتیب مربوط به وام شهریه، وام تحصیلی، وام مسکن و پس از آن وام ودیعه مسکن است.

انتهای پیام


ایسنا
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ