توزیع ۸ هزار بسته غذایی بین طوفان‌زدگان فیلیپینی

آذر ۱۳۹۹
ممتاز نیوز : رئیس سازمان امداد و نجات هلال‌احمر گفت: ۸ هزار بسته غذایی شامل اقلام ضروری غذایی و آب آشامیدنی توسط جمعیت هلال احمر ایران در فیلیپین بین طوفان‌زدگان این کشور توزیع شد.

به گزارش ممتاز نیوز به نقل از فارس ؛ حدود ۱۹ روز پیش یعنی از تاریخ ۶ تا ۹ نوامبر طوفانی با سرعت ۲۵۰ کیلومتر در ساعت ایالت مرکزی و جنوبی کشور فیلیپین را در برگرفت تا حدی که بیشتر راه‌های مواصلاتی، مزارع، جنگل و رودخانه‌های این کشور از بین رفتند.

در پی این طوفان سیل نیز بخش‌های بسیاری از این کشور را در خود فرو برد تا حدی که۵ میلیون نفر از مردم فیلیپین از این طوفان آسیب دیده و آواره شدند.

محمود مظفر رئیس سازمان امداد و نجات هلال‌احمر ایران به عنوان نماینده یکی از کشورهایی که برای امداد‌رسانی عازم فیلیپین شده است در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس به خدماتی که هلال احمر ایران در این کشور ارائه کرده اشاره کرد.

وی گفت: پس از این طوفان ۴ هزار و ۵۰۰ نفر کشته و ۱۷۰۰ نفر زخمی شدند. پس از وقوع طوفان به عنوان نماینده هلال‌احمر ایران به همراه تیمی عازم این کشور شدیم و با هماهنگی صلیب‌سرخ فیلیپین از مجموع شهرهای آسیب‌ دیده امداد‌رسانی و توزیع مواد غذایی شهرهای روحاس، کادیلا، هورموک و پاکلوبان بر عهده جمعیت هلال‌احمر ایران گذاشته شد.

وی افزود: از آنجایی که فاصله این کشور تا ایران بسیار دور بوده و تقریبا ۱۳ ساعت پروازی است حمل و نقل بسته‌های غذایی و اقلام امدادی به صرفه نبوده و سعی کردیم تا برای کمک به مردم منطقه اقلام مورد نیاز را از همین کشور خریداری و توزیع کنیم.

از طرفی بیشترین نیاز مردم این کشور مواد غذایی ضروری است که به نقل از مظفر برای هر منطقه دو هزار بسته غذایی شامل آب، کنسرو، برنج و اقلام ضروری غذایی به وزن ۷ کیلوگرم تهیه شده که با کمک دانشجویان ایرانی مقیم در فیلیپین و دانشجویانی که در دانشگاه مصطفی العالمیه مشغول به تحصیل می باشند بسته‌ها را آماده و بین مردم توزیع کرده‌‌ایم.

رئیس سازمان امداد و نجات هلال‌احمر کشورمان گفت: بسیاری از مردم فیلیپین از حضور هلال‌احمر ایران در این کشور با وجود فاصله بسیار اظهار تعجب و خوشحالی می‌کند.

وی به هموطنان پیشنهاد کرد: در صورت تمایل به کمک برای طوفان‌زدگان هایان در فیلیپین کمک‌های نقدی خود را به حساب شماره ۹۹۹۹۹ جمعیت هلال‌احمر جمهوری اسلامی ایران واریز نمایند تا اقلام غذایی خریداری و در اختیار مردم این کشور قرار گیرد.

health Rss :salamatnews.com
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن