توصیه‌ ها و هشدارهای ظریف به غربی ها

به گزارش گروه وبگردی ممتاز نیوز:

محمد جواد ظریف وزیر خارجه ایران در کنفرانس امنیتی مونیخ تاکید کرده است ادامه تحریمها علیه ایران، سبب تقویت اعتماد ایران و غرب به یکدیگر نخواهد شد.

محمد جواد ظریف وزیر خارجه ایران در کنفرانس امنیتی مونیخ تاکید کرده است ادامه تحریمها علیه ایران، سبب تقویت اعتماد ایران و غرب به یکدیگر نخواهد شد.

وزیر خارجه کشورمان همچنین اعلام کرد ایران گفتگوهای مفید و مثبتی با کشورهای قطر، کویت و عمان انجام می دهد و امیدوار است چنین گفتگوهایی با عربستان نیز انجام شود.

ظریف خاطر نشان کرد واشنگتن در توهم به سر می برد، اگر تصور می کند به اینکه فقط توقف غنی سازی می تواند نظامی نبودن برنامه هسته ای ایران را اثبات کند،

وی در خصوص بحران سوریه نیز تاکید کرد حل بحران سوریه از طریق توقف خونریزی امکان دارد نه از طریق برخی پیشنهادهای تخیلی .

وزیر خارجه ایران هشدار داد استقرار تروریستها در سوریه و افزایش روزافزون آنها، امنیت تمام جهان را تهدید می کند.

ظریف خاطرنشان کرد تمام منطقه و حتی اروپا و ایالات متحده آمریکا، بهای آنچه را در سوریه رخ می دهد، خواهند پرداخت.

وزیر خارجه جمهوری اسلامی ایران همچنین گفت متقاعد کردن گروه های مسلح در سوریه به توقف درگیری، کاری دشوار است.

ظریف همچنین به دموکراسی و انتخابات آزاد و مردمی در ایران اشاره کرد و گفت ایران، یک کشور منحصر به فرد در منطقه است، زیرا مسئولانش از طریق انتخابات مردمی و آزاد انتخاب می شوند و مادام العمر حکومت نمی کنند.

وزیر خارجه جمهوری اسلامی ایران خاطر نشان کرد هیچ مانعی در برابر ما برای برقراری روابط منحصر به فرد با عربستان وجود ندارد، همانطور که این مسئله در خصوص روابط ما با ترکیه و قطر هم اتفاق افتاده است.

ظریف در بخشی دیگر از سخنانش تصریح کرد غرب باید برای جلب اعتماد ایرانی ها در خصوص برنامه هسته ای، اقدامات بیشتری انجام دهد.


سایت ممتاز|خبر ممتاز
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ