توصیه هایی مهم برائ استیل های آشپزخانه

۰۵اردیبهشت،

اگر شما نیز در خانه تان از ظروف استیل نگهداری می کنید و بخش بسیاری از ظروف پخت و پزتان از جنس استیل است بهتر است این نکات را با دقت به خاطر بسپارید تا هنگام شست و شوی این ظروف با مشکل روبه رو نشوید…

۱ – بهترین راه شستن قابلمه ها و ماهیتابه های استیل آن است که از آب گرم برائ شست و شوی آن ها استفاده کنید. پیش از شست و شو برائ مدت کوتاهی ظرف تان را داخل آب گرم خیس کنید.

از حوله نخی استفاده کنید

۲ – در صورتی که ظرف تان چرب نیست نیازی به خیس کردن ظرف ندارید آن را با ابر و ماده شوینده بشویید و سریع آب کشی کنید.

۳ – بعضی از خانم ها از باقی ماندن لک آب به سبب وجود املاح معدنی در بعضی نقاط شکایت دارند. تنها راه پیشگیری از بروز این مشکل آن است که ظروف را بلافاصله پس از شستن با حوله نخی خشک کنید.

۴ – در صورتی که در خانه تان کباب پز یا سینک ظرف شویی دارید که از جنس استیل تهیه شده مراقب باشید برائ شست و شوی آن ها از سیم ظرف شویی استفاده نکنید.

۵ – بهترین روش برائ شست و شوی دستگاه های پخت و پز از جنس استیل آن است که آن ها را با مواد شوینده ملایم و برس های بسیار نرمی که ویژه سطوح استیل طراحی شده اند شست و شو دهید.

چگونه تمیز کنید

۶ – اگر سینک آشپزخانه یا دیواره کباب پز شما لک شده، برائ پاک کردن آن کافی است از محلول آب و سرکه استفاده کنید. سرکه بهترین حلال برائ از بین بردن لکه های چربی و غذاست.

۷ – اگر یخچال، اجاق گاز یا مایکروفر و دستگاه های دیگر شما در آشپزخانه سطح استیل دارند پیشنهاد می کنیم با کمک شیشه شور سطح آن ها را براق و تمیز نگه دارید.

۸ – یکی از شیوه های تمیز نگه داشتن سطوح دستگاه های پخت و پز از قبیل گاز و هود آن است که محلولی از الکل و آب را تهیه کرده و آن را با پنبه به بدنه دستگاه بمالید.

باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ