توضیحات روابط‌عمومی سازمان بازرسی دربارهٔ اظهارات حجت‌الاسلام نقویان

۱۲م دیماه ،

پیرو انتشار یافتن مطلبی به نقل از حجت‌الاسلام نقویان در برخی رسانه‌ها با موضوع «دریافت رشوه توسط یکی از مدیران یا معاونان وزارتخانه‌ها و در میان گذاشتن این موضوع با حجت‌الاسلام پورمحمدی و…»، روابط عمومی سازمان بازرسی کل کشور برای روشن‌شدن موضوع توضیحاتی ارایه کرد.

به گزارش حوزه حقوقی قضایی باشگاه خبرنگاران به نقل از روابط عمومی سازمان بازرسی، پیرو انتشار یافتن مطلبی به نقل از حجت‌الاسلام نقویان در برخی رسانه‌ها با موضوع «دریافت رشوه توسط یکی از مدیران یا معاونان وزارتخانه‌ها و در میان گذاشتن این موضوع با حجت‌الاسلام پورمحمدی و…»، روابط عمومی این سازمان برای روشن‌شدن موضوع توضیحاتی ارایه کرد.

در  این توضیحات آمده است: آنچه که به نقل از حجت‌الاسلام نقویان دربارهٔ‌ این موضوع، در رسانه‌ها مطرح‌شده صحیح نمی‌باشد و آقای نقویان در تماس تلفنی با حجت‌الاسلام پورمحمدی به‌صراحت اعلام کرد که مطالبی که در رسانه‌ها در‌ این باره مطرح کرده‌‌اند تحریف‌شده است و صحیح نیست.

اضافه می‌شود: اصل این ماجرا بدین شکل است که در نشستی که جمعی از روحانیون حضور داشتند، در بین مباحثات آقای نقویان از وقوع یک تخلف رشوه‌گیری در جمع خبر داد و آقای پورمحمدی هم نسبت به وجود چنین تخلفاتی ابراز تأسف نموده و اعلام می‌دارد که «متأسفانه از این نمونه‌ها وجود دارد.»

لازم به ذکر است:
۱٫ آقای نقویان به سازمان بازرسی یا‌ آقای پورمحمدی مراجعه نداشته است.
۲٫ آقای نقویان هیچ‌گونه سند یا چکی ارایه ننموده‌اند.
۳٫سازمان بازرسی با قاطعیت به این موارد رسیدگی نموده و حجم انبوه پرونده‌های در حال رسیدگی حکایت از این مسأله دارد به‌هیچ وجه تخلف، فساد و رشوه برای سازمان بازرسی عادی نیست و با جدیت و بدون گذشت به پرونده‌های فساد رسیدگی شده و به مراجع مربوطه ارسال می‌شود. البته شرط موفقیت همراهی دستگاه‌های اجرایی، محاکم و رسانه‌ها است که متأسفانه نه‌تنها همکاری مطلوب وجود ندارد بلکه سنگ‌اندازی‌ها و مانع‌تراشی‌های زیادی هم دیده می‌شود که کمابیش در رسانه‌ها انتشار یافته است.

روابط عمومی سازمان بازرسی کل کشور با تصریح این نکته که این روزها هجمه‌های ناروا و ناصواب زیادی به سازمان بازرسی و مسئولان آن وارد می‌شود، تأکید ‌کرد: این تخریب‌های جهت‌دار هیچ خللی در عزم و اراده سازمان بازرسی در رسیدگی به تخلفات ایجاد نمی‌کند.
انتهای پیام/س۲


باشگاه خبرنگاران
باز بازنشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *