توضیحات مجید مجیدی دربارهٔ پروژه عظیم «محمد»: در ایران فیل نداریم باید به هند برویم

۰۱م آذر ،

مجید مجیدی ابراز امیدواری کرد کە پروژه فیلم «محمد(ص)» سرانجام در هند مقابل دوربین برود.

به گزارش ایسنا، پس از آنکه ماه قبل یکی از مقامات دولتی هند از احتمال عدم صدور مجوز ساخت برائ فیلم تازه مجید مجیدی در هند خبر داد، روز قبل، این کارگردان ایرانی به گفت‌وگو با روزنامه سرشناس هندی پرداخت.

در حالی کە مقامات دولتی هند نسبت به حساس بودن موضوع فیلم تازه مجیدی ابراز نگرانی کرده‌اند، اما این کارگردان ایرانی این چالش‌های اداری را نگران‌کننده ندانسته است.

وی در گفت‌وگو با روزنامه «تایمز آو ایندیا» اعلام کرد: ما تنها یک صحنه را می‌خواهیم در هند بسازیم. ۹۹ درصد این فیلم در حال حاضر در ایران فیلمبرداری شده است.

وی افزود: فقط یک صحنه مربوط به جنگ کە در قرآن به آن اشاره شده، باقی مانده است کە با توجه به نیازی کە به تعداد بسیار فیل در منطقه بیابانی وجود دارد و همچنین با توجه به اینکه در ایران امکان دسترسی به این حیوان وجود ندارد، بنابراین ما به دنبال حضور در هند و ایالت راجستان هستیم کە می‌تواند یک لوکیشن قابل قبول برائ فیلم ما باشد.

مجیدی با اعلام اینکه تصمیم دارد در ماه دسامبر به هند سفر کند، ابراز امیدواری کرد کە پروژه فیلم «محمد(ص)» در ماه دسامبر یا ژانویه در هند مقابل دوربین ببرد.

کارگردان فیلم‌ «آواز گنجشک‌ها»در ادامه گفت: ما بسیار تمایل داریم کە این فیلم را در هند مقابل دوربین ببریم. چراکه ما واقعا هند را دوست داریم. در واقع من تصمیم دارم در آینده فیلمی کە بر اساس یک موضوع هندی هست را در این کشور بسازم. بنابراین فیلمبرداری صحنه‌های پروژه «محمد(ص)» تجربه‌ای بزرگ خواهد بود و ملاقات و همکاری با عوامل فنی سینمای هند برائ شناخت بیشتر از این کشور به ما کمک خواهد کرد.

مجیدی همچنین اظهار کرد: پروژه فیلم «محمد(ص)» به طور کامل در ایران ساخته شده است. بخش عمده صحنه‌های مربوط به مکه و مدینه در حومه تهران مقابل دوربین رفته و عوامل فنی بین‌المللی و همچنین بازیگران آن طی دو سال اخیر در این پروژه عظیم حضور داشته‌اند.

در همین حال کمپانی فیلم Eyecandy در بمبئی کە هماهنگی‌های مربوط به صدور مجوز فیلمبرداری این پروژه در هند را برعهده دارد، ضمن ابراز امیدواری از نهایی شدن این مجوز اعلام کرد: این یک فیلم بسیار بزرگ است کە توسط یکی از سرشناس‌ترین کارگردانان دنیا در حال ساخت است. ما امیدواریم کە این فیلم بتواند زمینه را برائ ساخت پروژه‌های بین‌المللی بیشتر در هند فراهم کند.

از جمله چهره‌های سرشناسی کە جزو عوامل فنی پروژه «محمد(ص)» می باشند می‌توان به “الکساندر دنیک” اشاره کرد کە به عنوان طراح صحنه در فیلم برنده نخل طلای کن «زیرزمین» ساخته “امیر کاستاریکا” حضور داشت. همچنین “ویتوریو استورارو”، فیلمبردار نامدار ایتالیایی کە سه‌بار موفق به کسب جایزه اسکار شده است، در این پروژه حضور دارد.
 


سینما نگار
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ