توقف در محدوده مصلی و تردد از ونک تا پارک وی ممنوع

۱۲ام بهمن ،

محدودیت های ترافیکی جمعه، ۱۳ بهمن ۹۱ در تهران؛

روز جمعه، ۱۳ بهمن ۹۱ دو اتفاق در تهران می افتد؛ نماز جمعه به طور آزمایشی در مصلی امام خمینی (ره) برگزار می گردد و همچنین جشنواره ملی کوچ عشایر هم از میدان ونک تا پارک وی برپا می گردد.

به گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران؛ پلیس راهنمایی و رانندگی پایتخت برای این دو اتفاق محدودیت های ترافیکی اعمال می کند.

سردار حسین رحیمی، رییس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ تدابیر ویژه ترافیکی برای برگزاری نماز جمعه در مصلی امام خمینی (ره) را چنین اعلام کرد: توقف وسایل نقلیه در خیابان‌های شهید قنبرزاده، شهید بهشتی، بزرگراه رسالت و خیابان پاکستان، چهار ضلع مصلی، از ساعت ۸ صبح تا پایان برگزاری مراسم نماز جمعه به طور کامل ممنوع است. پارکینگ لجستیک در ضلع جنوب غربی مصلی برای اتوبوس‌های شرکت واحد در نظر گرفته شده و خودروهای شخصی و موتورسیکلت‌ها نیز می‌توانند از سایر پارکینگ‌های مصلی استفاده کنند.

به گفته او عوامل راهنمایی و رانندگی در محل مستقر می باشند و خودروهای شخصی و موتورسواران را راهنمایی می کنند.

پلیس همچنین محدودیت‌های ترافیکی برای جشنواره ملی کوچ عشایر در نظر گرفته است. این مراسم قرار است از میدان ونک تا پل پارک وی برگزار شود.

رییس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ دربارهٔ این محدودیت ها هم گفت: از ساعت ۱۳ تا ۱۸ روز جمعه ۱۳ بهمن ماه تردد تمامی وسایل نقلیه حتی اتوبوس‌های تندرو در طول خیابان ولیعصر از میدان ونک تا چهارراه پارک وی در هر دو مسیر ممنوع است. از سوی دیگر تمامی ورودی‌های خیابان ولیعصر در محدوده یاد شده نیز مسدود می‌شود و تردد خودروها از تقاطع نیایش ولیعصر به سمت اسفندیار نیز ممنوع است و رانندگان باید از مسیرهای جایگزین استفاده کنند.

سردار رحیمی دربارهٔ مسیرهای جایگزین هم گفت: تمامی خودروها و اتوبوس‌های تندرو که از جنوب به شمال خیابان ولیعصر قصد تردد دارند پس از ورود به میدان ونک باید به سمت خیابان ملاصدرا و پس از آن بزرگراه چمران، پل پارک وی و ولیعصر شمال ادامه مسیر دهند. همچنین اتوبو‌س‌های تندرویی که از شمال به جنوب خیابان ولیعصر تردد می‌کنند، از پل پارک وی به سمت مدرس شرق و پس از آن آفریقای جنوب و در ادامه میدان ونک و خیابان ولیعصر به سمت جنوب تردد خواهند کرد.

البته برای این مراسم پارکینگ خاصی در نظر گرفته نشده است. اما محدودیت پارک ممنوع در خیابان های منتهی به خیابان ولی عصر در طول برگزاری مراسم لغو می گردد.

رییس پلیس راهنمایی و رانندگی دراین باره گفت: در طول مراسم تمامی خیابان‌های منتهی به خیابان ولیعصر در محدوده میدان ونک تا چهارراه پارک وی قابلیت پارک برای وسایل نقلیه بازدید کنندگان را دارند. از سوی دیگر بازدید کنندگانی که از بزرگراه نیایش قصد ورود دارند نیز می‌توانند در ضلع شمالی بزرگراه نیایش در محدوده پارک ملت تا قبل از سئول توقف داشته باشند.

به گفته او تمامی محدودیت‌های اعلام شده حداقل تا ساعت ۱۸ به مرحله اجرا گذاشته می‌شود و پس از آن این مسیر مجددا بازگشایی خواهد شد.


باشگاه خبرنگاران
باز بازنشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ