توقف شماره‌گذاری پراید بدون ایربگ از آغاز ۹۲

۰۲م اسفند ،

توقف شماره‌گذاری پراید بدون ایربگ از آغاز ۹۲

رئیس پلیس راهور ناجا با بیان اینکه شماره‌گذاری پرایدهای فاقد ایربگ از ابتدای سال ۹۲ متوقف خواهد شد، گفت: واردات هوو که پرحادثه‌ترین خودرو طی سال‌های اخیر بود، ممنوع و ۱۵ هزار کامیون موجود در کشور به ترمزهای ایمن مجهز شدند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ممتازنیوز به نقل از فارس، اسکندر مؤمنی دربارهٔ سرانجام اختلاف نیروی انتظامی و موسسه استاندارد دربارهٔ کامیون‌های چینی هوو، اظهار داشت: از سال ۸۹ این خودرو دیگر وارد کشور نشده و بالطبع جلوی شماره‌گذاری آن نیز گرفته شد.

وی ادامه داد: ۱۵ هزار دستگاه از این خودروها نیز که پیش از این وارد کشور شده بود با هماهنگی‌های انجام شده با شرکت وارد کننده این خودرو‌ها مجهز به ترمزهای ایمن شدند.

سردار مؤمنی تأکید کرد: از سال ۸۹ به بعد از واردات و شماره‌گذاری این خودروها جلوگیری شد.

رئیس پلیس راهور نیروی انتظامی همچنین از توقف شماره‌گذاری خودروهای بدون ایربگ خبر داد و گفت: مقرر شده تمام خودروها حداقل دو ایربگ داشته باشند و صرفا خودروی پراید طبق مجوزی که اخذ کرد توانست تا پایان امسال مجوز شماره‌گذاری را تمدید کند.

وی افزود: هم‌اکنون تمام خودروها به غیر از پراید حداقل یک ایربگ دارند به عبارتی برای این خودرو تا پایان سال مهلت مجهز کردن سیستم خودرویی به ایربگ داده شده است.

مؤمنی خاطرنشان کرد: هیئت دولت دیگر این زمان را برای سایپا تمدید نخواهد کرد. در حال حاضر این شرکت ۳۰ درصد از خودروهایش را به سیستم ایربگ مجهز کرده است.

رئیس پلیس راهور ناجا در پایان سخنان خود با تأکید بر اینکه دیگر خودروها تا پایان سال باید حداقل دو ایربگ داشته باشند، گفت: این مهلت تا پایان سال بوده مگر آنکه مجوز تازهی از مراجع مربوطه اخذ شود.

چهارشنبه ۲ اسفند   ۱۰:۴۰

منبع:عصرخودرو
باز بازنشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ