توقف واردات “ذرت” از “اوکراین” صحت ندارد

گردآوری شده توسط گروه اقتصاد ممتاز نیوز:

معاون بهداشتی و پیشگیری سازمان دامپزشکی کشور با بیان اینکه واردات ذرت تنها از دو کشور اوکراین و برزیل صورت نمی‌گیرد، گفت:موضوع توقف واردات این محصول از کشور اوکراین صحت ندارد.

محسن مشکوه در گفتگو با خبرنگار اقتصادی باشگاه خبرنگاران با بیان اینکه واردات ذرت تنها از دو کشور برزیل و اوکراین انجام نمی گیرد، افزود: ما از کشورهای دیگری مانند هندوستان، روسیه و قزاقستان نیز ذرت وارد می‌کنیم.

وی تصریح کرد: موضوع توقف واردات ذرت از کشور اوکراین از شش ماه قبل صحت ندارد و اشخاصی که دارای مجوز بهداشتی واردات این محصول از کشور مذکور بودند کماکان به کار خود ادامه می‌دهند.

مشکوه اضافه کرد: ضمن اینکه با توجه به وضعیت کنونی کشور اوکراین و محدودیت های ایجاد شده، مسئله کاهش صادرات ذرت به کشورهای خارجی از جمله ایران را نمی‌توان انکار کرد.

به گزارش ممتاز به نقل از باشگاه خبرنگاران روز قبل یکی از خبرگزاری‌ها خبری را به نقل از یکی مقامات وزارت جهاد کشاورزی  مبنی بر اینکه سازمان دامپزشکی کشور از شش ماه پیش صدور مجوز برای واردات ذرت از کشور اوکراین را بدون اعلام رسمی و بدون هیچ سبب و مدرک کارشناسی متوقف کرده است را منتشر کرده بود که معاون بهداشتی و پیشگیری سازمان دامپزشکی این امر را تکذیب کرد.

انتهای پیام/
 
 


باشگاه خبرنگاران
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ