تولید چمن جدید بی‌نیاز از آب و کود

یک مبتکر آمریکایی در یک رویکرد جدید و جالب برای مناطق دارای دوره‌های خشکسالی، هزینه آب بالا و شرایط زمین نامساعد، موفق به تولید نوعی چمن شده که در زمان خشکسالی نیز سبز رنگ بوده و نیاز چندانی به آفت‌کشهای شیمیایی و کود یا چمن‌زنی برای رشد بیشتر ندارد.

جکسون مدنیک از ایالت ماساچوست پس از چندین سال آزمایش و تجربه بر روی هزاران دانه، توانسته دانه «Pearl’s Premium» را کشت کند که ترکیبی از فستوک قرمز، فستوک بلند و دیگر انواع علف است.

این ترکیب هنگامی که به نسبت ویژه با تنظیماتی برای خورشید، سایه و سایه خورشیدی مخلوط می‌شود یک پوشش سبز پر رنگ تیغه‌ای نازک برای زمین ایجاد می‌کند.

به گفته مدنیک، تمام این ویژگی‌های جالب در ریشه علف قرار دارد. این گونه ابتکاری از ریشه ۳۰ تا ۳۵ سانتیمتری برخوردار بوده و آب مورد نیاز خود را از منابع زیر زمینی تامین می‌کند. در این حالت این گونه به یک چهارم آبیاری به نسبت چمنهای متداول نیاز خواهد داشت.

مدونیک به دلیل تمایل برای برخورداری از چمن پایدار زیستی به آزمایش بر روی علفهای مختلف پرداخت. وی با گذراندن یک دوره مدیریت آبیاری دریافت که دشمن شماره یک برکه‌ها، کود است.

وی به دنبال یک جایگزین سلامت برای چمن حفظ شده با مواد شیمیایی بود که به گزارش مجله بهداشت، یکی از سمی‌ترین مناطق محسوب می‌شود.

این مبتکر مشتاق چندین سال را به ترکیب دانه‌های مختلف پرداخته و در آخر انتخاب خود را به هفت نمونه منحصر کرد که یک چمن با رنگ سبز پر رنگ، نرم و مقاوم در برابر بیماری و خشکسالی تولید می‌کردند. مدونیک نام این محصول را به نام دختر خود «Pearl» گذاشت و هشت سال تا فروش اولین بسته دانه خود وقت صرف کرد.

به گفته وی، این دانه‌ها یک کار مهندسی ژنتیکی نبوده بلکه بیشتر یک سیستم همزیستی گیاهی است که در آن گونه‌های مختلف از یکدیگر پشتیبانی می‌کنند.

از دیگر عوامل مهم در تولید این چمنها، شیوه نصب آن بوده که به کود آلی و آبیاری اولیه کافی برای جوانه زنی نیاز دارد.

داغ کن - کلوب دات کام ارسال به کلوب


Latest news from our site

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ