تولید بیش از ۷۹ هزار تن گوشت مرغ آماده طبخ در مازندران

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان مازندران، از تولید بیش از ۷۹ هزار تن گوشت مرغ آماده طبخ (۰۱) به ارزش بالغ ۴۰۴۳ میلیارد ریال در پنج ماهه اول امسال در استان مازندران خبر داد.

به گزارش ایانا ، حسین نگهدار طی سخنانی با اشاره به مطلب فوق اظهار داشت : در حال حاضر استان مازندران مزیت نسبتاً بالایی در صنعت طیور داشته و با داشتن رتبه اول کمی و کیفی تولید جوجه، گوشت مرغ و جوجه یکروزه، قطب صنعت طیور کشور محسوب گردیده و تأمین ۳۱ درصد نیاز کشور به جوجه یکروزه و ۱۱ درصد گوشت مرغ کشور را بعهده دارد.

نگهدار با اشاره به اینکه در طی پنج ماهه اول سالجاری بیش از ۱۹۰ میلیون قطعه جوجه یکروزه گوشتی با کیفیت مطلوب در جوجه کشی های استان تولید و در کشور توزیع گردید. افزود : از این تعداد ۱۰۳ میلیون جوجه مربوط به واحدهای مرغ مادر استان با میانگین هچ ۸۲ درصد می‌باشد که ارزش ریالی آن بیش از ۹۲۰ میلیارد ریال می‌باشد.

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی مازندران در ادامه از جوجه ریزی ۴۲ میلیون قطعه در واحد های گوشتی سطح استان و تولید ۷۹ هزار تن گوشت مرغ آماده طبخ (۰۱) به ارزش بیش از ۴۰۴۳ میلیون ریال و عرضه آن به بازار مصرف خبر داد که علاوه بر تأمین نیاز مصرف شهروندان استان مازاد تولید آن بمقدار ۵۰ هزار تن معادل ۶۳ درصد کل تولیدات استان به سایر استانهای کشور، خصوصاً استان تهران ارسال گردید.

وی در پایان اظهار امیدواری نمود، با برنامه ریزی مدون و اجرای طرحهای نظیر، اصلاح ساختار و بهسازی واحدهای مرغداری و توسعه کیفی صنعت طیور در استان مازندران با افزایش راندمان تولید و کاهش ضریب تبدیل و استفاده بهینه از طرحهای ظرفیتهای موجود به تولیدی بالغ بر ۲۰۰ هزار تن در سال دست یافت.

دام و طیور

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن