تولید خودرو یورو ۵ در ایران آغاز شد

۲۸م آذر ،

تولید خودرو یورو ۵ در ایران آغاز شد

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت اعلام کرد: همزمان با عرضه سراسری بنزین یورو ۵ ، تولید خودروهای یورو ۵ هم توسط خودروسازان آغاز شده است.

به نقل از مهر، محسن صالحی نیا  دربارهٔ آخرین وضعیت تولید خودروهایی با استاندارد یورو ۵ اتحادیه اروپا همزمان با آغاز تولید بنزین یورو در پالایشگاه های نفت داخلی، گفت: در حال حاضر تولید بنزین با استاندارد یورو ۴ و ۵ اروپا در بعضی از پالایشگاه های نفت آغاز شده است.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در امور اقتصادی و صنایع با اعلام اینکه براساس اعلام شرکت ملی پالایش و پخش نفتی به زودی عرضه سراسری بنزین یورو در جایگاه‌های سوخت کشور آغاز خواهد شد، تصریح کرد: از این رو شرکتهای خودروساز داخلی هم باید شتاب در تولید خودروهایی با استاندارد تازه را در دستور کار قرار دهند.

 

این مقام مسئول با اشاره به آغاز تولید خودروهایی با استاندارد یورو ۵ توسط بعضی از شرکتهای خودروساز داخلیٰ، بیان کرد: همزمان با افزایش تولید بنزین یورو ۵ ساخت و عرضه خودروهایی با استاندارد یورو هم به طور گسترده آغاز خواهد شد.

 

صالحی نیا در پاسخ به این سئوال مهر کە در صورت تاخیر خودروسازان در تولید خودرو یورو ۵ امکان واردات خودروهای کم مصرف با تعرفه گمرکی مناسب وجود دارد؟ اظهارداشت:  خودروهای کم مصرف بنزین و حتی دوگانه سوز قابلیت ثبت سفارش بدون کوچکترین محدودیتی را دارند.

 

به گفته وی، با این وجود، پیش بینی می گردد خودروسازان داخلی مطابق با برنامه زمان بندی تعیین شده، تولید خودرو با استاندارد یورو ۵ را به طور گسترده آغاز کنند.

 

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با یادآوری اینکه تولید و ساخت بعضی از قطعات یدکی خودروهای دوگانه سوز فاقد توجیه اقتصادی در داخل کشور است، گفت: با این وجود هم اکنون طرحی به منظور خودکفایی کامل در تجهیزات و قطعات انواع خودروی گازسوز در دستور کار قرار دارد.

سه شنبه ۲۸ آذر   ۱۰:۲۷

منبع:عصرخودرو
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ