توپی که از ژاپن تا آلاسکا شنا کرد و بالاخره پیش صاحبش برگشت!/عکس

نوجوانی که سال گذشته خانه‌اش را در زیر امواج نابودگر سونامی ژاپن از دست داد اکنون یکی از دارایی‌هایش را از این بلای طبیعی بازپس گرفته است: یک توپ فوتبال که توسط امواج اقیانوس از ژاپن به آلاسکا کشیده شده است.

مقامات سازمان ملی اتمسفر و اقیانوس شناسی (NOAA) اعلام کرده‌اند این توپ که نام نوجوان بر روی آن حک شده است یکی از اولین قطعات بقایای به جا مانده از سونامی سال گذشته ژاپن است که اکنون به آلاسکا رسیده است.

“دیوید بکستر” مردی که این توپ را در ساحل جزیره‌ای در آلاسکا یافته به همراه همسر ژاپنی‌اش با این نوجوان ژاپنی تماس گرفته و قصد دارند به زودی این توپ را برای او پس بفرستند. “میساکی موراکامی” نوجوان ۱۶ ساله ژاپنی از اینکه توپش در فاصله‌ای بیش از پنج هزار کیلومتر دورتر پیدا شده بسیار خوشحال است و می‌گوید هرگز تصور نمی‌کردم که روزی توپم به آلاسکا سفر کند.

بقایا و خرده‌های به جا مانده از سونامی ژاپن لایه‌ای ضخیم را بر روی آب‌های شمال شرق ژاپن به وجود آورد و از آن زمان به بعد این لایه از قطعات و خرده‌های به جا مانده از شسته شدن خانه‌ها و ساختمان‌ها در سرتاسر اقیانوس آرام پراکنده شده‌اند. NOAA در ماه فوریه اعلام کرد امواج اقیانوس این خرده‌ها و قطعات را طی بازه زمانی مارچ ۲۰۱۳ و ۲۰۱۴ به سوی آلاسکا،‌ کانادا،‌ واشنگتن و اورگان هدایت خواهند کرد و تعدادی از این قطعات نیز در سال جاری به این مناطق خواهند رسید.

توپ این نوجوان ژاپنی نیز در ماه مارچ و در ۱۱۰ کیلومتری جنوب آلاسکا در جزیره ای به نام “میدلتون” یافته شده است. بکستر همچنین یک توپ والیبال را نیز در سواحل آلاسکا یافته و موفق به شناسایی صاحب آن شده است.

۴۵۲۸۲

دانلود   دانلود


خبرآنلاین

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *