تویوتا ورسو جدید، یک مینی ون متمایز

تویوتا قرار است چند روز دیگر در نمایشگاه پاریس از فیس لیفت ورسو جدید رونمایی کند. به طور کلی ورسو جدید علاوه بر تغییراتی در ظاهر و طراحی، دو پیشرانه جدید را هم در قلب خود خواهد یافت.

2013 Toyota Verso MPV

۲۰۱۳ Toyota Verso MPV

این خودروی هفت نفره رسم تویوتا را دنبال کرده است یعنی از جلو پنجرهٔ معروف ذوزنقه شکل تویوتا بهره می برد، از دیگر تغییرات ظاهری این خودرو می توان به چراغ های جدید همراه با LED، آینه بغل های جدید و چرخ های آلیاژی ۱۷ اینچی اشاره کرد.

2013 Toyota Verso

۲۰۱۳ Toyota Verso

2013 Toyota Verso dashboard

۲۰۱۳ Toyota Verso

2013 Toyota Verso interior

۲۰۱۳ Toyota Verso

می توان گفت که داخل کابین چندان تغییر نکرده است، اما در نسل جدید با اضافه کردن قطعات کرومی و صفحه نمایش ۶٫۱ اینچی کابینی زیباتر از نسل قبل خود دارد. در عقب هم هیچ تغییری جلب توجه نمی کند حتی چراغ ها! فضای بار خودرو هم ۱۵۵ لیتر می باشد که با خواباندن صندلی های ردیف سوم، به ۴۴۰ لیتر افزایش می یابد.

2013 Toyota Verso

۲۰۱۳ Toyota Verso

2013 Toyota Verso

۲۰۱۳ Toyota Verso

2013 Toyota Verso

۲۰۱۳ Toyota Verso

اما پیشرانهٔ ورسو، تویوتا برای این خودرو چهار پیشرانه در نظر گرفته است: موتور دیزلی ۲ لیتری D-4D جدید که گشتاور بهتر و انتشار گاز CO2 کمتری دارد به طوری که تنها ۱۳۰ گرم در هر کیلومتر می باشد. اما موتور بعدی یک موتور ۲٫۲ لیتری دیزلی است که قادر است با گیربکس ۶ سرعته دستی ۱۴۷ اسب بخار نیرو تولید کند. دو پیشرانهٔ ۱٫۶ و ۱٫۸ لیتری بنزینی هم در نظر گرفته شده که در نسل قبلی هم مورد استفاده قرار گرفته بود و به ترتیب ۱۳۰ و ۱۴۵ اسب بخار قدرت دارند.
تویوتا انتظار دارد که در سال ۲۰۱۳ بیش از ۵۰ هزار دستگاه ورسو را به فروش برساند.

تویوتا ۲۰۱۳ MPV فیس لیفت

فیسبوک


مجله پدال

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن