تکذیب آزادی زائران ایرانی در سوریه در ازای آزادی یک ژنرال ترک/ صالحی امروز به ترکیه می‌رود

به گزارش روزنامه حریت چاپ ترکیه، وزارت خارجه این کشور با صدور بیانیه‌ای، دستگیری یک ژنرال ترک را در شهر حلب سوریه تکذیب کرد. در این بیانیه اخبار منتشر شده در باره اینکه این ژنرال ترک مسوول گروگان‌گیری ۴۸ زائر ایرانی در سوریه بوده و پس از دستگیری این ژنرال توسط نیروهای دولتی سوریه قرار است این ۴۸ زائر در ازای آزادی این ژنرال ترک آزاد شوند را به طور کلی تکذیب و اعلام شده که این اخبار یک ادعای کذب است.

هم چنین روزنامه ملیت چاپ ترکیه با اشاره به گفت‌وگوی تلفنی دو روز گذشته علی اکبر صالحی و احمد داوود اوغلو، وزاری خارجه ایران و ترکیه نوشت: صالحی در این گفت‌وگو برای آزادی زائران به گروگان گرفته شده در شهر دمشق درخواست همکاری کرده و در مقابل نیزداوود اوغلو خواستار حل این مساله با ابزار بشر دوستانه شده و همکاری خود را در این باره اعلام کرده بود.

گفتنی است وزیر امور خارجه کشورمان به منظور رایزنی درخصوص موضوع زائـران ایرانی گـروگـان گـرفته شده در دمشق ، امـروز سفر کوتاهی به آنکارا خواهد داشت. با توجه به اینکه ارتش آزاد سوریه که مدعی ربودن زائرین ایرانی شده ، مورد حمایت ترکیه می‌باشد ، سفر صالحی به منظور تذکر و یادآوری مسوولیت دولت آنکارا در قبال این مسئله صورت می‌گیرد.

/۲۹۲۹

دانلود   دانلود


خبرآنلاین

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ