تکراری بودن داور دربی برای ما مهم نیست

۳۰م دیماه ،

حسین عسگری در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در مورد اعتراض مدیرعامل باشگاه داماش به نحوه قضاوت تورج حق‌وردی در بازی با پرسپولیس گفت: این مسئله تازگی ندارد در فوتبال ما مد شده که همه علیه داوری صحبت کنند. از رأس هرم تا پایین‌ترین بخش چنین کاری انجام می‌دهند اما نمی‌دانم چرا اعتراض می‌کنند در حالیکه می‌دانند هیچ فایده‌ای ندارد.

وی در مورد اینکه شاید آنها تصور می‌کنند با اعتراض به داوری در بازی بعدی داور با آنها مهربان‌تر رفتار می‌کند گفت: تا کنون چه زمانی چنین اتفاقی افتاده است. من همواره گفته‌ام که امکان ندارد که یک داور در فوتبال اشتباه نکند اما مهم آن است که اشتباه تأثیرگذاری در نتیجه بازی نداشته باشد. در همان بازی پرسپولیس-داماش مدافع تیم داماش توپ را با دست از مقابل انصاری‌فرد دور کرد. البته آن صحنه خارج از محوطه جریمه بود پنالتی اتفاق نیفتاد ولی می‌توانست یک موقعیت خوب برای پرسپولیس ایجاد شود.

وی در مورد اینکه به حق‌وردی در این مسابقه چه نمره‌ای می‌دهد گفت:‌ من تمام فیلم بازی را ندیدم ممکن است همانطور که در آن صحنه داور آن هند را ندید در برخی از صحنه‌ها به بازیکنان پرسپولیس اخطار نداده باشد. اما واقعیت آن است که مدافع داماش توپ را به شیوه‌ای با دست دفع کرد که نه داور و نه کمک‌داور نمی‌توانستند آن صحنه را ببینند. با توجه به اینکه حق‌وردی اشتباه تأثیرگذاری نداشته نمره‌اش خوب می‌شود شاید خیلی خوب نشود اما خوب است.

عسگری در مورد اینکه گفته می‌شود حق‌وردی و فغانی گزینه‌های اصلی قضاوت دربی می باشند، گفت: ما ۶ گزینه برای دربی داریم از دو سه هفته قبل نیز این گزینه‌ها را زیر نظر گرفته‌ایم. فقط این دو نفر که اسم بردید گزینه نیستند اما واقعیت آن است که هر ۳۰ داور ما نمی‌توانند بازی پرسپولیس استقلال را سوت بزنند.

وی در مورد اینکه ممکن است دوباره محسن ترکی داور دربی باشد، گفت: تکراری بودن داوری دربی از نظر ما هیچ اهمیتی ندارد. این مسئله فقط از نظر بازیکنان مسئولان باشگاه‌ها و تماشاگران و خبرنگاران عزیز مهم است اما برای ما مهم آن است که بالاترین استاندارد در قضاوت را داور در دربی به نمایش بگذارد. تکراری بودن یا نبودن داور برای ما هیچ اهمیتی ندارد و اینگونه نیست که بخواهیم از نگاه احساسی و دلسوزانه بگوییم چون این داور خیلی زحمت کشیده قضاوت دربی را به او بدهیم. در قبل نیز همینگونه بود. داوری مثل صالحی ۷-۸ بار دربی تهران را قضاوت کرد بنابراین تکراری بودن داور مهم نیست.


Varzesh3.com | ورزش ۳
باز بازنشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *