تکمیل بلندترین پل کابلی دنیا +عکس

۲۸خردادماه،

پل های کابلی یکی از جالب ترین نمادهایی می باشند که می توان در شهرهای پیشرفته آن ها را دید. این پل های همیشه یک رکورد خاص در کتاب رکوردهای گینس دارند که هر چند سالی جابه جا می گردد.

به گزارش گروه خواندنی هایممتازنیوز، پل سازی یکی از نمادهای تکنولوژی و علم در هر کشوری است. هر چه پل ها شگفت انگیزتر باشند بیشتر در دنیا معروف می شوند و گاهی نیز می توانند رکوردهایی را به نام خود ثبت کنند.

تا به حال در مورد پل های کابلی در دنیا بسیار شنیده اید و شاید رکوردهایی را نیز در مورد آن دیده باشید. در تازه ترین نمونه ساخت بلندترین و عریض ترین پل کابلی دنیا در چین به پایان رسید و نام این پل وارد کتاب رکوردهای گینس خواهد شد.

پل ” Jiaxing-Shaoxing” پس از هفت سال کار در شهر شاوزینگ چین به پایان رسید. این پل کابلی نزدیک به ۱۰ کیلومتر طول دارد و نهایتا به ارتفاع ۲۵۰ متری از سطح زمین می رسد. عرض این پل نیز نزدیک به۴۵۰ متراست که در دنیا بی سابقه است.

کار این پل چند روز پیش به طور رسمی به اتمام رسید که البته قوانین مانند سقف سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت در تمام نقاط آن باید رعایت شود. همچنین خودرو ها نمی توانند بر روی این پل با سرعتی کمتر از ۶۰ کیلومتر بر ساعت حرکت کنند.

هزینه ساخت این پل توسط چینی ها هنوز اعلام نشده است ولی احتمال دارد بیش از ۵۰ میلیون دلار برای آن بودجه صرف کرده باشند. رتبه های بالای جدول پل های کابلی در دست چینی ها بوده است که با ساخت این پل رکوردها تثبیت بیشتری پیدا کرده اند. 


باشگاه خبرنگاران
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ