ثبات نسبی قیمت طلا در بازارهای جهانی

به گزارش تفسیری ممتاز نیوز به نقل از بینا در تاریخ دوشنبه ۱۵آبان۹۱،

بینا- در پی انتشار یافتن اطلاعات مثبت از نرخ بیکاری آمریکا در روز جمعه و نگرانی سرمایه گذاران نسبت به توقف اجرای سیاستهای انبساطی پولی بیشتر از سوی بانک مرکزی این کشور اونس جهانی طلا با افت شدیدی مواجه شد اما بهای این فلز زرد امروز با ثبات نسبی همراه می باشد.
به گزارش تفسیری بینا به نقل از پایگاه اینترنتی طلا/ رویترز،افزایش میزان استخدام کارفرمایان آمریکا و رشد جزئی نرخ بیکاری این کشور در ماه اکتبر به شواهد بهبود و رونق اقتصاد این کشور افزوده است.
براساس این گزارش تفسیری،در صورت رشد و بهبود اقتصاد در آمریکا ، بانک مرکزی این کشوردیگر ملزم به اجرای سیاستهای انبساطی پولی بیشتر نخواهد بود.
این گزارش تفسیری می افزاید، درپی اعمال سیاستهای انبساطی پولی بیشتر ، نگرانی سرمایه گذاران نسبت به کاهش ارزش پول منجر به افزایش تقاضای خرید طلا شد.
“لی نینگ” تحلیلگر اقتصادی شانگهای اظهار داشت: با توجه به اینکه اجرای سیاستهای انبساطی پولی در حال حاضر یک روند جهانی است، کاهش قیمت طلا فقط برای مدت کوتاهی خواهد بود.
اونس جهانی طلا امروز دوشنبه با رشد ۰٫۲ درصدی به ۱۶۸۰ دلار رسیده است این در حالی است که بهای این فلز زرد روز جمعه به ۱۶۷۳ دلار نیز کاهش یافت.
گفتنی است،تحلیل تکنیکال ونگ تائو تحلیلگر اقتصادی رویترز حاکی از این امر می باشد که سطح حمایتی اونس جهانی طلا امروز ۱۶۷۸ دلار خواهد بود.

RSS

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *