ثبت‌نام خودروهای ۴ هزار سی‌سی وارداتی

۴ م دیماه ،

ثبت‌نام خودروهای ۴ هزار سی‌سی وارداتی

حدود ۲۰ روز پیش در حالی وزارت صنعت، معدن و تجارت، واردات خودروهای بالای ۲۵۰۰ سی‌سی را ممنوع اعلام کرد که هم‌اکنون بعضی از نمایندگی‌های مطرح در کشور، اقدام به پیش فروش وارداتی‌هایی می‌کنند که حتی بالای ۴ هزار سی‌سی حجم دارند.

به نقل از دنیای اقتصاد، بعضی از نمایندگی‌های خودروهای خارجی هم‌اکنون لیستی از پیش فروش خودروهایی را در پایگاه اینترنتی فروش خود قرار داده‌اند که خودروهای یاد شده از حجم موتوری بالای ۲۵۰۰ سی‌سی برخوردارند. نمایندگی‌های مذکور در پایگاه اینترنتی خود حتی تحویل ۶۰ روز کاری را در نظر گرفته‌اند و به مشتریان خود اطمینان می‌دهند که بعد از زمان در نظر گرفته شده، خودروی ثبت نامی را تحویل خواهند داد.
جالب اینجاست که هیچ محدودیتی در ثبت نام خودروهای یاد شده در نظر گرفته نشده و جملاتی چون «موجود نیست» یا «وارداتی صورت نگرفته» نیز از زبان نمایندگی‌های فروش نخواهید شنید.
در این زمینه یکی از کارشناسان خودروهای وارداتی در گفت‌و‌گو با خبرنگار ما معتقد است که خودروهای پیش‌فروش شده، توسط بعضی از نمایندگی‌ها، طی ماه‌های قبل ثبت سفارش شدند و این خودروها پس از ورود به کشور هم‌اکنون مراحل گمرکی خود را طی می‌کنند؛ بنابراین مشمول مصوبه تازه وزارت صنعت، معدن و تجارت مبنی بر ممنوعیت واردات خودروهای بالای ۲۵۰۰ سی‌سی نخواهد شد.
اظهار نظر این کارشناساس خودروهای وارداتی در حالی است که نمایندگی‌های یاد شده به سبب افزایش قیمت این خودروها، مبلغ هنگفتی بابت پیش فروش از مشتریان دریافت می‌کنند و وعده تحویل ۶۰ روز کاری را می‌دهند این در شرایطی است که در آشفته بازار خودروهای وارداتی و داخلی اگر تحویل خودرو به موقع صورت نگیرد، به قولی دست مشتری به هیچ جا بند نیست.

دوشنبه ۴ دى   ۹:۳۶

منبع:عصرخودرو
باز بازنشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ