ثبت نام بیش از ۳۰۰ متخصص و فوق تخصص در مازندران

۰۲م آذر ،

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مازندران از ثبت نام بیش از ۳۰۰ متخصص و فوق تخصص در برنامه پزشک خانواده شهری خبر داد.

به گزارش گروه علمی،‌ پزشکی باشگاه خبرنگاران به نقل از وبدا؛ دکتر محمدرضا میرزایی ضمن اشاره به اینکه برنامه پزشک خانواده شهری از اول آبان ماه امسال در مازندران آغاز شده است، افزود: اغلب پزشکان در سطح یک در حال فعالیت می باشند و پزشکان عمومی در حال تکمیل اطلاعات بیماران می باشند و ویزیت پایه نیز انجام می گردد.

وی با بیان اینکه در حال حاضر ۹۶۰ هزار نفر از جمعیت تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی مازندران پزشک خانواده را انتخاب کردند، افزود: ۵۰۰ پزشک عمومی نیز در طرح پزشک خانواده ثبت نام کردند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مازندران با اشاره به اینکه سازمان های بیمه گر با یکصد پزشک عمومی قرارداد منعقد کرده  و قرارداد مابقی پزشکان در روزهای آینده بسته می گردد، اظهار داشت: باید هماهنگی بیشتری میان دانشگاه علوم پزشکی و سازمان های بیمه گر صورت گیرد تا خدمات سطح یک کامل شود.

دکتر میرزایی ادامه داد: بعد از مرحله سطح یک خدمات سطح دو در بخش تخصصی و سطح سه در بخش فوق تخصصی را خواهیم داشت.

وی با بیان اینکه ویزیت سطح یک پزشک عمومی و داروها رایگان است، گفت: در این سطح بیمار تنها باید حق فنی دارو را پرداخت کند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مازندران با اشاره به اینکه در این طرح با ۲۵۰ داروخانه در استان قرارداد منعقد شد، تصریح کرد: در صورتی که بیمار در بیمارستان دولتی بستری و جراحی شود تنها ۵ درصد هزینه را پرداخت می کند و در بیمارستان خصوصی نیز ۳۰ درصد هزینه توسط بیمار پرداخت می گردد./ح


باشگاه خبرنگاران
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ