ثبت ۱۰ هزار سکته قلبی از ابتدای امسال

۱۳م دیماه ،

رئیس اداره قلب و عروق وزارت بهداشت گفت: با اجرای سامانه ثبت سکته‌های قلبی در بیمارستان‌های کشور از اواخر سال قبل تاکنون بیش از ۱۰ هزار سکته قلب ثبت شده است.

به گزارش گروه وبگردیممتازنیوز، طاهره سماوات اظهار داشت: ما در وزارت بهداشت روی ۳سطح پیشگیری اولیه، ثانویه و درمان کار می‌کنیم که در حوزه پیشگیری فشار خون، کم تحرکی، تغذیه نامناسب و مصرف دخانیات در بروز بیماری‌های قلبی و عروقی بسیار موثرند.

وی افزود: بر طبق اعلام سازمان بهداشت جهانی اگر بتوانیم عوامل خطر مذکور را کنترل کرده و کاهش دهیم تا ۸۰ درصد بیماری‌های قلبی عروقی دیابت و انواع سرطان‌ها کاهش می‌یابد.

رئیس اداره قلب و عروق وزارت بهداشت خاطرنشان کرد: سامانه ثبت سکته‌های قلبی از اواخر اسفند سال قبل در بیمارستان‌های سراسر کشور به تدریج اجرا کردیم تا اطلاعات را جمع آوری کنیم و برای بهبود ارائه خدمات تبدیل به اطلاعات کنیم. طی این مدت بیش از ۱۰ هزار سکته قلبی ثبت شده اگر چه اطلاعات کامل نیست و در بعضی نقاط نواقص وجود دارد.

وی افزود: برای کارمندان دولت یک مجموعه آموزشی تهیه کردیم که با پیشنهاد به شورای عالی سلامت و تصویب آن، قرار شد آموزش پیشگیری از بیماری‌های قلبی جزو آموزش ضمن خدمت کارمندان دولت محسوب شود.

به گفته سماوات نکات لازم برای پیشگیری از بیماری‌های قلبی و عروقی در این جزوه آموزشی عنوان شده که به صورت مکتوب و مولتی مدیا در اختیار سازمان‌های دولتی قرار می‌گیرد.

وی تاکید کرد: پیش بینی می‌کنیم از ابتدای سال ۹۲ حدود ۴ تا ۴٫۵ میلیون کارمند دولت زیر پوشش این آموزش قرار می‌گیرند.


باشگاه خبرنگاران
باز بازنشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ