جاری شدن سیل در آذربایجان غربی جان ۴ نفر را گرفت

شمار قربانیان سیل در ارومیه به ۴ تن افزایش بافت این درحالی است که سیلاب در شهرستان ماکو و روستاهای میاندوآب و شاهین دژ خساراتی به بار آورده است. تا پیش از این آمار قربانیان سیل در ارومیه دو نفر اعلام شده بود، این درحالی است که امدادگران از شب گذشته تاکنون به ۲۰۱ نفر در مناطق سیل‌زده آذربایجان‌غربی امدادرسانی کرده‌اند و سیلاب تاکنون ۲۹ میلیارد ریال به سه شهرستان گیلان خسارت وارد کرده است.

مدیر کل ستاد بحران آذربایجان غربی به واحد مرکزی خبر گفت این حادثه در بخش شمالی شهر ارومیه روی داد و ۴ نفراز یک خانواد شامل ۲ دختر و یک پسر و همسر یک خانواده در روستای سنجی از توابع بخش نازلوی ارومیه جان خود را از دست داده اند.

زارع گفت: بر اثر بارش باران رودخانه نازلو طغیان کرده و روستاهای سنجیِ ، کریم آباد ، نازل و رحیم آباد دچار آبگرفتگی شده و خسارات زیادی به اماکن روستایی، باغات و مزارع این روستاها وارد شده است. بر اثر سیل همچنین تاسیسات آب، راههای روستایی و تاسیسات فنی و خطوط برق نیز خسارت دیده اند.

مدیر کل ستاد بحران آذربایجان غربی گفت : گروه های امداد هلال احمر ارومیه با همکاری دهیاری ها و شوراهای اسلامی اهالی روستای نازلو را که دچار آبگرفتگی شدید شده بود از خانه ها به سالن ورزشی و مسجد روستا منتقل کردند و خوشبختانه در این روستا تلفاتی روی نداده است.

زارع افزود: گروههای راهداری و ماشین آلات سنگین فرمانداری و راه و شهرسازی در حال حاضر مشغول تخلیه روستاها از سیلاب، بازسازی راههای ارتباطی و تعمیر تاسیسات آب و برق و ابنیه های فنی در روستاهای سیل زده هستند.

خسارت ۲۰ میلیارد ریالی سیل در ماکو

فرماندار ماکو گفت: جاری شدن سیل در این شهرستان ۲۰ میلیارد ریال خسارت برجای گذاشت.

حمید احمدیان در رابطه با جاری شدن سیل در این شهرستان طی چند روز اخیر، به ایسنا گفت: این سیل هم در شهر ماکو و هم در روستاهای اطراف آن جاری شد که بیشترین خسارت ناشی از آن مربوط به روستاهای “هاجو”، اولنر” و “قره‌تپه” بود که باعث وارد شدن خساراتی بر مزارع، احشام، منازل و لوازم خانگی آنها شد. براساس برآوردهای به عمل آمده تاکنون این سیل ۲۰ میلیارد ریال خسارت در این شهرستان برجای گذاشته است.

وی همچنین در رابطه با اینکه این حادثه تلفات جانی نیز در پی داشته است یا خیر؟‌،‌ گفت: نخیر، خوشبختانه کشته‌ای نداشتیم و فقط دو نفر مجروح شدند که پس از انتقال به بیمارستان، تحت مداوا قرار گرفتند.

خسارت سیل به روستاهای میاندوآب و شاهین دژ

فرماندار شهرستان میاندوآب به واحد مرکزی خبر گفت: بارش شدید باران دیشب در شهرستان میاندوآب با رعد و برق شدید و وزش باد همراه بود موجب جاری شدن سیلاب و آبگرفتگی معابر عمومی و تعطیلی بخش عظیمی از بازار شد. راه ارتباطی روستاهای زاغه و آغ کند نیز تخریب شده است. او گفت ۲ چشمه آب شرب ، ۵ واحد مسکونی تخریب و تعداد زیادی احشام هم در این روستاها تلف شده اند. مزارع و اراضی کشاورزی و باغات میوه نیز در اثر سیل در این روستاها خسارت زیادی دیده اند.

او گفت: هم اکنون اعضای ستاد بحران و حوادث غیر مترقبه این شهرستان به صورت آماده باش و در حال بررسی میزان خسارت هستند. بارش سنگین تگرگ و باران به راه ارتباطی ۲۵ روستای بخش مرکزی شاهین دژ هم خسارت زد.

بشارتی دبیر ستاد بخران شاهین دژ گفت ابنیه ، پل و شاخه های راههای ۲۵ روستا این شهرستان تخریب و ۵۰۰ میلیون تومان خسارت وارد شد. جاری شدن سیل در روستای آلاگوز به ۴ واحد مسکونی و مزارع و باغات این روستا خسارت زد که این میزان بیش از ۵۰۰ میلیون تومان برآورد شده است.

بشارتی گفت: امدادگران جمعیت هلال احمر شاهین دژ و راه و شهرسازی از صبح امروز نسبت به کمک رسانی و تسطیح راهها در حال فعالیت هستند.

خبرآنلاین

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ