جالب ترین پشت بام های دنیا +عکس

۲۶م دیماه ،

پشت بام محلی است کە تمامی اعضای ساختمان حق استفاده از آن را دارند و البته هر کدام دوست دارند آن را به دلخواه خودشان درست کنند ولی بعضی مواقع طراحان ساختمان خود دست به ابتکارات جالب می زنند.

به گزارش گروه خواندنی هایممتازنیوز، بعضی از طراحان ساختمانی گاهی اوقات دست به اقدامات جالب می زنند و بعضی از قسمت های ساختمان را متفاوت طراحی می کنند. یکی از محل هایی کە بعضی از طراحان به آن توجه دارند پشت بام است. تعدادی از جالب ترین طراحی هایی کە تا به حال برائ پشت بام خانه ها اجرا شده است را می توانید در ادامه ببینید:

زمین بازی

یکی از جالب ترین پشت بام هایی کە تا به حال درست شده است در دانمارک قرار دارد. این پشت بام در اصل یک زمین بازی برائ کودکان ساختمان است. بر روی این پشت بام یک زمین چمن مصنوعی و تعدادی وسایل بازی قرار دارد کە آن را بسیار زیبا کرده اند. برائ ایمنی بیشتر دیواره های این پشت بام با فنس های خاصی پوشیده شده است و کف آن نیز پارکت شده است.

استخر

شنا ورزشی است کە برائ بعضی از مردم بسیار ترسناک به نظر می رسد حال اگر بخواهید در طبقه ۵۵ام یک هتل شنا کنید کە دیگر واقعا باید از ترس جان خودتان را از دست بدهید. در سنگاپور هتلی قرار دارد کە بر روی پشت باشم یک استخر بدون حفاظ وجود دارد. البته این استخر آنقدر هم خطرناک نیست چرا کە یک محل نجات کمی پایین تر از سطح استخر وجود دارد. این هتل به عنوان گران ترین هتل دنیا شناخته می گردد چرا کە نزدیک به ۴ بیلیون دلار هزینه آن شده است.

زمین تنیس

یکی از برج های معروف دبی را می توان برج العرب دانست کە طراحی منحصر به فردی دارد و البته زمین تنیس آن نیز کە بر روی قسمت فرود هلی کوپتر قرار دارد بسیار جالب است. چند سال پیش راجر فدرر و آندره آقاسی در این زمین کە بلندترین زمین تنیس دنیا است بازی نمایش را اجرا کردند.

ترن هوایی

یکی از ترسناک ترین وسایلی کە در شهربازی ها پیدا می شوند ترن هوایی است حال فرض کنید در بالای یک ساختمان ۸ طبقه بخواهید از ترن هوایی استفاده کنید. البته این ترن هوایی کە بر روی یک ساختمان در ژاپن قرار دارد تنها به مدت کمی فعالیت داشت چرا کە ساختمان توانایی تحمل حرکت ترن را بر روی آن نداشت.

سینما

شاید یکی از جالب ترین سینماهای دنیا را بتوانید در استرالیا پیدا کنید. بر روی پشت بام یکی از ساختمان های سیدنی یک سینما قرار دارد کە به وسیله چند علاقمند به فیلم درست شده است. این سینما به طور رسمی ثبت شده است و البته تنها آخر شب ها فیلم هایی را به نمایش می گذارد.


باشگاه خبرنگاران
باز بازنشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ