جرم، گوش را سنگین می‌کند

فروردین ۱۴۰۰
ممتاز نیوز: متخصص گوش حلق و بینی گفت:شایع‌ترین سبب گرفتگی گوش افزایش بیش از اندازه ترشحات گوش و وجود جرم است که به خاطر انباشته‌ شدن جرم بر روی هم می‌تواند سبب گرفتگی گوش شود.

رضا چایچیان در گفت‌وگو با فارس، اظهار داشت:‌ گرفتگی گوش می‌تواند در هر کدام از مجاری گوش از جمله مجرای میانی، داخلی و خارجی گوش دیده شود.

متخصص گوش، حلق و بینی گفت:‌ شایع‌ترین سبب گرفتگی گوش افزایش بیش از اندازه ترشحات گوش و وجود جرم است که به خاطر انباشته‌ شدن جرم بر روی هم می‌تواند سبب گرفتگی گوش شود.

چایچیان ادامه داد: بروز هر گونه جرم یا تورم و التهاب در مجرای گوش خارجی می‌تواند به گرفتگی گوش و در نهایت سنگینی آن منجر شود.

متخصص گوش، حلق و بینی تصریح کرد: گوش میانی شامل پرده گوش و استخوانچه‌ها است و هر نوع سوراخ در گوش یا تورم و التهاب در این ناحیه، همچنین قطع ارتباط در استخوانچه‌ها بر اثر ضربه یا عفونت مکرر پرده گوش می‌تواند به سنگینی گوش بینجامد.

وی به مشکلات موجود در گوش داخلی اشاره کرد و گفت:‌ بیشتر مشکلات در این ناحیه می‌تواند مادرزادی باشد اما به دنبال انفجار یا صداهای شدید می‌تواند سبب آسیب به سلول‌های شنوایی و عصب گوش شود که در ادامه به سنگینی گوش تبدیل شود.

چایچیان به التهاب مجرای گوش میانی بر اثر سرماخوردگی اشاره داشت و گفت: همانگونه که در سرماخوردگی ترشحات بینی و حلق افزایش می‌یابد و گرفتگی در این نواحی به وجود می‌آید ترشحات گوش در سرماخوردگی نیز افزایش می‌یابد و به مثابه سدی در مقابل انتقال صدا عمل می‌کند و فرد احساس سنگینی گوش می‌کند.

متخصص گوش، حلق و بینی خاطرنشان کرد: برطرف کردن سبب بیماری زمینه‌ای و عوامل ایجادکننده راه درمان گرفتگی گوش است.

health Rss :salamatnews.com
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *