جرم‌گیری، آسیب‌های نهفته دندان را آشکار می‌کند

خرداد ۱۴۰۰
ممتاز نیوز : یک دندانپزشک گفت: عوارضی مثل احساس خالی شدن لثه، حساسیت به سرما و گرما، ایجاد فضای خالی بین دندانها به سبب باقیماندن جرم به وجود می‌آید و جرم‌گیری دندان فقط این آسیب‌های در حال گسترش را در معرض دید بیمار قرار می‌دهد.

مصطفی فاطمی در گفت‌وگو با فارس، اظهار داشت: در حوزه سلامت هیچ دردی را نمی‌توان بدون درمان رها کرد جرم، پلاک میکروبی و امثالهم نشانه و عامل بیماری لثه است و با این توضیح نمی‌توان آن را درمان نکرد.

عضو هیئت علمی جهاد دانشگاهی گفت: آن چیزی که باید به بیماران گفت این است که پس از حذف کامل جرم و پلاک میکروبی، تنها کسی که می‌تواند از تجمع مجدد و گسترش بیماری جلوگیری کند خود بیمار است.

این دندانپزشک ادامه داد: عوارضی مثل احساس خالی شدن لثه، حساسیت به سرما و گرما، ایجاد فضای خالی بین دندانها به سبب باقیماندن جرم به وجود می‌آید و جرم‌گیری دندان فقط این آسیب‌های در حال گسترش را در معرض دید بیمار قرار می‌دهد.

فاطمی تصریح کرد: به تأخیر انداختن جرم‌گیری سبب حذف این عوارض نمی‌شود بلکه چون بیماری‌های لثه بیماری‌هایی است با پیشرفت آرام و کند می باشند این کار فقط سبب می‌شود که بیمار در مرحله پیشرفته‌تری از بیماری لثه قرار بگیرد.

عضو هیئت علمی جهاد دانشگاهی ادامه داد: جرم‌گیری معمولاً با وسایل دستی یا بعضی دستگاه‌ها انجام می‌شود که هیچ کدام از این روشها، توانایی از بین بردن بافت دندان را ندارند.

این دندانپزشک تأکید کرد: جرم‌گیری هیچ گونه آسیبی متوجه نسج دندان نخواهد کرد.

health Rss :salamatnews.com
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *