“جریمه” و “قطع آب” در انتظار مشترکان پرمصرف

گردآوری شده توسط گروه اقتصاد ممتاز نیوز:

جریمه و قطعی آب در انتظار مشترکانی که بدون توجه به اخطارها همچنان مصرف کننده بی رویه آب می باشند.

به گزارش ممتاز به نقل از خبرنگار اقتصادی باشگاه خبرنگاران، قائم مقام وزیر نیرو دربارهٔ چگونگی برخورد با مشترکان پرمصرف گفت: برنامه وزارت نیرو در مرحله اول اطلاع رسانی و ارشادی است اما چنانچه مشترکان پرمصرف به اخطارها توجه نکنند، جریمه و قطع آب در انتظار آنان خواهد بود.

ستار محمودی با بیان اینکه نزولات جوی به نسبت فصل تاخیر دارد و نسبت به پارسال هم کمتر شده است افزود: بارندگی ها نسبت به میانگین سالها ۱۷ درصد و روان آبها نیز  ۴۰ درصد کمتر است.

وی گفت:‌ کمبود نزولات آسمانی و روان آبها در برخی کلان شهرها به ویژه تهران وضع حاد تری دارد.

قائم مقام وزیر نیرو منطقی ترین شیوه برای قرار نگرفتن در تنگنای آبی را مدیریت بهینه منابع موجود دانست و افزود: وزارت نیرو از دو راه درپی مدیریت بهینه منابع موجود است.

وی کاهش فشار را در ساعاتی که مصرف آب کمتر است یکی از این راهها دانست و گفت: اصلاح و تغییر برخی خطوط انتقال آب، اتصال شبکه آبرسانی شرق به غرب تهران  از دیگر اقدامات وزارت نیرو برای مدیریت شرایط کنونی است.

محمودی با بیان اینکه کم آبی و کم فشار بودن آب در مناطق، دو مقوله جدای از یکدیگر است اظهار داشت: اگر منطقه ای به مدت طولانی کم فشار باشد به معنی آن است که با کم آبی مواجه شده است.

قائم مقام وزیر نیرو با بیان اینکه برغم کاهش نزولات و کمبود منابع آبی با افزایش مصرف نسبت به مدت مشابه سالهای قبل مواجه هستیم بر ضرورت صرفه جویی در مصرف آب تاکید کرد.

وی افزود: با وجود خنک شدن هوا مصرف آب همچنان بالاست و برای گذر از شرایط   نامطلوب کنونی باید مصرف بهینه آب جدی گرفته شود.

محمودی گفت : اگر چه وزارت نیرو ‌تمهیداتی اندیشیده است اما برای پیشگیری از مشکلات ناشی از کم آبی صرفه جویی شهروندان لازم است.

انتهای پیام/


باشگاه خبرنگاران
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ