جزئیات حادثه واژگونی خودرو وزیر راه(+عکس)

وزیر راه‌ و شهرسازی که صبح پنج‌شنبه در مسیر بازدید از پروژه‌‌های مسکونی شهرستان‌های استان‌ تهران حضور یافته بود از مرگ حتمی نجات پیدا کرد.

به گزارش ایسنا خبرنگار روزنامه «دنیای‌اقتصاد» که در این بازدید حضور داشته، جزئیات این حادثه را نوشته است.

بر اساس این گزارش، وزیر راه‌ و شهرسازی صبح پنج‌شنبه در دویست‌وسی‌امین سفر استانی ویژه مسکن‌ مهر، در مسیر بازدید از پروژه‌‌های مسکونی شهرستان‌های استان‌تهران از مرگ حتمی نجات پیدا کرد.

علی نیکزاد ساعت ۵ صبح پنج‌شنبه به همراه هیاتی مرکب از معاون امور مسکن وزارتخانه، رییس سازمان مسکن استان تهران، مدیرعامل بانک مسکن و رییس بنیاد مسکن، تهران را به مقصد رودهن، دماوند و فیروزکوه ترک کرد.

برنامه سفر، شامل بازدید از حدود ۱۰ هزار واحد مسکونی‌ مهر در حال ساخت در شرق پایتخت و تصمیم‌گیری در محل برای رفع مشکلات مالی و زیرساختی این واحدها بود. هیات بعد از دو ساعت‌ونیم پیمایش مسیر حوالی ساعت ۸ صبح به محل ساخت ۳هزار مسکن‌ مهر در فیروزکوه رسید که در آنجا درخواست مردم از وزیر برای افزایش سقف وام‌ مسکن و همچنین تخفیف در هزینه صدور پروانه با موافقت نیکزاد همراه شد.

بعد از آن، وزیر به همراه مدیران از فیروزکوه عازم دماوند شد که در ساعت حدود ۹ و ۴۵ دقیقه، درحالی که ستون خودروها (شامل خودرو وزیر و سایر خودروهای هیات‌همراه) با سرعت حدود ۱۱۰ کیلومتر در اتوبان در حرکت بودند، خودرو حامل وزیر –لندکروز سفید‌رنگ- ناگهان به کناره سمت راست اتوبان (شانه‌ خاکی) کشیده شد و بعد از برخورد با ‌گاردریل به مسیر برگشت و سپس با یک‌دور چرخیدن به دور خود مجددا به ‌گاردریل وسط اتوبان اصابت کرد و بعد از آن با عبور از روی ‌گاردریل در محوطه خاکی وسط اتوبان چهار دور معلق زد و در دور پنجم روی ‌گاردریل‌ها توقف کرد. چند ثانیه بعد از آن، وزیر، رییس بنیاد مسکن، محافظ‌ و راننده بدون آنکه آسیب جدی دیده باشند، از خودرو پیاده شدند؛ طوری که بازشدن هشت کیسه هوا در فاصله بین چهار سرنشین و شیشه‌‌ و ستون خودرو، آنها را از مرگ ناشی از واژگونی نجات داد.

در این حادثه، فقط رییس بنیادمسکن از ناحیه گوش دچار زخم و جراحت و علی نیکزاد نیز به دلیل سابقه دیسک‌ کمر، از این ناحیه دچار درد شدید شد. نیکزاد بعد از حادثه به بیمارستان چمران منتقل شد و کمتر از یک‌ساعت بعد از بستری‌شدن در ICU، وزیر دفاع و معاون اول رییس‌جمهور از او عیادت کردند.
 


JazabNews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ