جزئیات آزمون دکتری تخصصی علوم پایه پزشکی/ اعلام نتایج اولیه در ۲۷ آذر

جزئیات آزمون دکتری تخصصی علوم پایه پزشکی/ اعلام نتایج اولیه در ۲۷ آذر

رئیس مرکز سنجش آموزش پزشکی از برگزاری آزمون دکتری تخصصی (Ph.D) رشته های علوم پایه پزشکی و بهداشت در ۱۸ آبان و توزیع کارت ورود به جلسه این آزمون در روزهای ۱۶ و ۱۷ آبانماه جاری خبر داد و گفت: نتایج اولیه پذیرفته شدگان در این آزمون ۲۷ آذرماه امسال اعلام می‌شود.

به گزارش دریچه خبر ، جبراییل نسل سراجی تعداد داوطلبان شرکت در آزمون دکتری تخصصی رشته‌های علوم پایه پزشکی و بهداشت، طب سنتی، سلامت دهان، دندانپزشکی اجتماعی و مواد دندانی را بالغ بر ۵ هزار و ۴۹۰ داوطلب عنوان کرد و گفت: البته این رقم به منزله تعداد شرکت کنندگان در آزمون نخواهد بود و ممکن است برخی از ثبت نام کنندگان به دلیل نقص مدارک مجوز ورود به جلسه را نداشته باشند.

وی با بیان اینکه تعداد زنان ثبت نام کنندگان در این دوره آزمون دکتری تخصصی علوم پایه بیش از مردان است، افزود: حدود ۳ هزار و ۳۵۰ داوطلب شرکت در این آزمون را زنان تشکیل می دهند.

نسل سراجی با تاکید براینکه آزمون تمامی رشته ها به صورت متمرکز توسط مرکز سنجش آموزش پزشکی در ۵۶ رشته و ۸حوزه استانی تهران، اصفهان، تبریز، شیراز، مشهد، اهواز، کرمان و کرمانشاه انجام می‌شود، گفت: در تهران این آزمون در حوزه های دانشگاه علوم پزشکی و شهید بهشتی برگزار می‌شود.

رئیس مرکز سنجش آموزش پزشکی با بیان اینکه توزیع کارت ورود به جلسه به صورت اینترنتی و در روزهای ۱۶ و ۱۷ آبان ماه صورت می گیرد، خاطرنشان کرد: زمان برگزاری آزمون ۱۸ آبان ماه خواهد بود و اسامی داوطلبانی که در آزمون کتبی حد نصاب نمره لازم را کسب کرده باشند به تعداد دو برابر ظرفیت برای آزمون شفاهی و مصاحبه و نیز انتخاب محل تحصیل، ۲۷ آذرماه اعلام می‌شود.

وی با تاکید بر اینکه زمان برگزاری آزمون مرحله دوم که شامل آزمون شفاهی و مصاحبه می‌شود نهم دی ماه خواهد بود، گفت: اعلام نتایج نهایی نفرات برگزیده این آزمون پس از اعمال ۷۰ درصد نمره کتبی و ۳۰ درصد نمره مصاحبه، چهارم بهمن ماه خواهد بود.

نسل سراجی ادامه داد: از آنجایی که زمان طولانی برای ویرایش و رفع نقص مدارک برای داوطلبان درنظر گرفته شده بود داوطلبی که دچار نقص مدارک باشد از شرکت در آزمون محروم می‌شوند.


DaricheKhabar.ir

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *