جزئیات بودجه ۹۳ را فردا عنوان می‌کنم

گردآوری توسط گروه اقتصاد ممتاز نیوز

بینا: معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی ریاست جمهوری با اشاره به اینکه جزئیات بودجه ۹۳ مشخص خواهد شد، گفت: رئیس جمهور دستور داده است، تا سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی با ادغام دو معاونت رئیس جمهور احیا شود.

به گزارش فارس، محمدباقر نوبخت معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی ریاست جمهوری امروز در حاشیه مراسم اعطای جایزه تعالی منابع انسانی در جمع خبرنگاران در پاسخ به سؤال فارس مبنی بر اینکه آیا بودجه سال ۹۳ کشور انبساطی و یا انقباضی خواهد بود و یا اینکه فاز دوم هدفمندی در بودجه پیش‌بینی شده است، اظهار داشت: فردا در خصوص بودجه سال آینده کشور به صورت مسجل در جمع خبرنگاران صحبت خواهم کرد.

وی گفت: در خصوص اینکه گفته می‌شود در توسعه منابع انسانی جایگاه خوبی نداریم، را قبول ندارم و این موضوع را باید تکذیب کرد، زیرا ایران در رده‌بندی توسعه منابع انسانی در میان کشورهای دنیا در رده‌های بالا قرار دارد، بنابراین جایگاه ایران در عرصه‌های جهانی و منطقه‌ای در بعد توسعه منابع انسانی جایگاه رفیع است.

وی افزود: البته جایگاه کشور در توانمندی منابع انسانی بسیار بیشتر بوده و به همین جهت امیدواریم مجموعه فعالیت‌هایی که صورت می‌گیرد، به ویژه مباحثی که دولت یازدهم باید در نظر بگیرد، تلاش خواهیم کرد، جایگاه رفیع‌تری متناسب با شایستگی‌های ایران در عرصه‌های منطقه‌ای و بین‌المللی متصور باشیم.

معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی ریاست جمهوری در خصوص کارکرد دولت تدبیر و امید مبنی بر احیای سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی گفت: این موضوع گامی در راستای توانمندسازی منابع انسانی است و اکنون دو حوزه معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی به همراه معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی به عنوان دو حوزه معاونت ریاست جمهوری عمل می‌کند و با عنایت به اینکه توسعه بدون پرداختن به سرمایه انسانی و منابع انسانی ممکن نخواهد بود، به همین جهت برای اینکه یک نهاد و دستگاه متولی توسعه معرفی شود، آن دستگاه سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی خواهد بود.

وی با اشاره به اینکه رئیس جمهور دستور داده‌اند این دو معاونت در قالب یک سازمان ادغام شوند، گفت:‌این سازمان به عنوان یک دستگاه چابک، روزآمد بتواند توسعه ایران اسلامی را در عرصه‌های جهانی تسهیل کند.

نوبخت تاکید کرد: ‌اکنون جایگاه ایران در منطقه و بر اساس جهانی در ۴ منطقه تقسیم‌بندی در رده‌های بالایی قرار دارد، امیدواریم مجموعه فعالیت‌های دولت تدبیر بتواند ایران را به رده‌های بالاتر هدایت کند.


شبکه اطلاع رسانی بانک و بیمه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ